Gündem Haberleri

GÜNDEM

  SP: Arjantin hükümete ders olsun

  Hürriyet Haber
  20 Aralık 2001 - 12:44Son Güncelleme : 20 Aralık 2001 - 12:44

  SP Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, Arjantin`deki gelişmelerin Hükümet'e "ders olması gerektiğini" söyledi.

  Karamollaoğlu, TBMM`de düzenlediği basın toplantısında, sel felaketinin neden olduğu hasarları gidermek amacıyla İller Bankası aracılığıyla yardım yapıldığını belirterek, iktidara mensup belediyelerin kayrıldığını öne sürdü.

  Başbakan Bülent Ecevit`in ABD`ye yapacağı ziyaretin, ``Sadece Türkiye`nin içinde bulunduğu ekonomik sorunları çözümü`` gerekçesine dayanmamasını isteyen Karamollaoğlu, böyle bir yaklaşımın hata olacağıgörüşünü savundu.

  Karamollaoğlu, Arjantin`de ekonomik kriz sonrasında yaşanan olayları değerlendirirken de şunları söyledi:

  ``Bu hadiseler patlak vermeden önce Arjantin`i bize misal gösteriyorlardı. Şimdi Türkiye`nin akıbeti, Allah saklasın oraya doğrumu gidiyor, bilmiyorum. Bizim Hükümetimiz Arjantin`deki gibi feraset gösterir, istifa ederse bu elbette güzel bir gelişme olur. Ama bizim hükümetimize bakılırsa bu hükümet daha 2.5 yıl işbaşında kalacağını söylüyor. İki yıla yakın bir zaman...

  Herhalde Türkiye`nin en büyük felaketi bu Hükümet`in ömrünün uzaması olur zannediyorum. Arjantin`deki hadiseler ve gelişmeler bizim Hükümetimize ders olmalı ve gözünü açmalı.``

  Karamollaoğlu, Başbakanlık Merkez Binası çevresinde alınacak yeni güvenlik önlemlerini de eleştirerek, bunu ``Hükümet`in halkla arasına sur örmesi``, ``devekuşu politikası`` olarak nitelendirdi.

  Soğuk Savaş sonrasında ABD`nin tek güç olarak sunulduğunu anlatan Karamollaoğlu, bu ülkenin de ``terörle mücadele`` adı altında nereye müdahale etmek istiyorsa bunun için gerekçe yarattığını savundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı