« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sözün bittiği yerdeyiz

Basına kapalı yapılan sabah antrenmanı öncesinde futbolcularına seslenen İspanyol çalıştırıcı, "Bundan böyle yapılacak konuşmaların çok fazla önemi yok. Çıkıp sahada konuşmalıyız" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin bugün Kocaelispor ile oynayacağı maç camiada tarihi sınava dönüştü. Milli Takım’ın Bosna Hersek ve Estonya ile oynadığı maçlar nedeniyle uzun süredir bir arada antrenman yapma fırsatı bulamayan sarı lacivertli futbolcular ile dün sabah basına kapalı antrenmanda uzun bir konuşma yapan teknik direktör Luis Aragones, anlamlı sözler sarfetti. Takımının ligde oynadığı 6 maçta 4 yenilgi elde etmesi üzerine sıkıntılı günler geçiren İspanyol calıştırıcı, kelimelerin ve sözlerin bittiği yerde olduklarını dile getirerek, "Bundan böyle yapılacak konuşmaların çok fazla önemi yok. Çıkıp sahada konuşmalıyız" yorumunu yaptı.

Yeterince kaybettik

Her futbol takımı gibi Fenerbahçe’nin de sıkıntılı dönem geçirdiğine işaret eden Aragones sözlerini şöyle sürdürdü: Bizler teknik ekip olarak sizlere her maç öncesinde bilgi ve birikimimizi aktarmaya çalışıyoruz. Öyle bir noktaya geldik ki, artık taktiksel konuşmanın bir sonuç getirmeyeceğini düşünüyorum. Rakibimizi de gerektiği şekilde analiz ettik. Ligin alt sıralarından kurtulmak için çaba harcıyorlar. Bu koşullar altında iki taraf için de önemi yüksek bir maça çıkacağız. Mutlaka kazanmamız gereken bir sınav. Bundan ötesi yok. Sizler bu ülkenin en kaliteli takımında oynuyorsunuz. Rakibin durumuna bakmadan, kendi kalitenizi sahaya yansıtmalısınız. Rakip tabii ki önemli. Ama biz kendi işimize bakmalıyız. Yeterince puan kaybettik. Artık kazanma zamanı. İlk dakikadan itibaren galibiyet için mücadele etmeliyiz. Son dakikaya kadar oyun disiplininden kopmamalıyız.

Uzun toplara dikkat

Sezon başındaki hazırlık döneminde iyi çalışan takımın antrenmanlar ve maç trafiği yüzünden gerçek form seviyesine ulaşmasının geciktiğini anlatan Aragones, "İlk haftalarda futbol olarak çok fazla bir şey beklemiyordum. Ancak bu kadar puan kaybını da hiç aklıma getirmemiştim. Artık toparlanma zamanı geldi. Herkes sorumluluğunu bilerek, formasının hakkını vermeli. Geçmiş maçlarda yaptığımız hatalardan ders çıkarmalıyız. Özellikle savunmada kontrollü ve akıllı oynamalıyız. Uzun toplarda sıkıntı yaşadığımız Kayserispor karşısında açık açık göründü. Buna önlem almalıyız. Hücumu düşünürken, kademeyi unutmayın. Herkes birbirinin açığını kapatmak için mücadele etmeli. Elde edeceğimiz galibiyetin yanı sıra sahaya iyi futbolumuzu da yansıtmalıyız. Taraftarımıza bu maçtan sonra umut vermeliyiz. Bize yeterince inanmaları için mücadele etmeliyiz" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz