Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sözümü tuttum ve geldim

Siyah beyazlıların yeni hocası Slaven Biliç, UEFA’nın Beşiktaş hakkında verdiği kararın kendisini ilgilendirmediğini söyledi.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş’la üç yıl için toplam 4.8 milyon Euro’ya anlaşan Hırvat teknik adam, “Fikret Orman’a söz verdiğim gibi İstanbul’dayım, UEFA’nın yeni kulübüme verdiği ceza gelişimi etkilemedi” diye konuştu.

SİYAH beyazlıların yeni teknik direktörü Slaven Biliç, “Başkan Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi’ye verdiğim sözü tuttum ve Beşiktaş’a geldim” dedi. UEFA’nın siyah beyazlıları Avrupa kupalarından 1 yıl men etmesinin kendisi için önemli olmadığını belirten Biliç, “Beşiktaş’a UEFA’nın verdiği ceza gelişimi etkilemedi” diye konuştu.
Hırvat teknik direktör ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını Borsa’ya bildiren siyah beyazlılar, 3 yıllık anlaşma karşılığında Biliç’e toplam 4 milyon 800 bin Euro ödeyecek.
Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamada “Biliç’e 2013-14 sezonu için 1 milyon 500 bin Euro, 2014-15 sezonu için 1 milyon 600 bin Euro ve 2015-16 sezonu için 1 milyon 700 bin Euro ödenecektir” denildi.

MOSKOVA MACERASI KISA SÜRDÜ

BEŞİKTAŞ’ın tarihindeki 53. hocası olan Biliç, Kartal’ın 32. yabancı teknik adamı oldu. Kulüp tecrübesi az bir çalıştırıcı olarak dikkati çeken Slaven Biliç, 11 Eylül 1968’de doğdu. İlk teknik direktörlük deneyimini eski kulübü Hajduk Split’te yaşayan Biliç, Hırvatistan’ın U21 takımındaki görevinin ardından 2006’da Hırvatistan Milli Takımı’nın başına geçti. Euro 2008’in en genç teknik direktörü olarak dikkatleri üzerine çeken Slaven Biliç, takımını çeyrek finale taşırken Türkiye’ye elendi.
Hırvatistan’ı Euro 2012’ye taşıyan Biliç, bu turnuvanın ardından Rus Lokomotiv Moskova ile anlaştı. Slaven Bilic’in Rusya macerası 1 yıl sürdü.

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz