ADANA HABERLERİ

Sözlü'den hoşgörü mesajı

DHA
27.04.2017 - 14:37Son Güncelleme :
DHA

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi'nin düzenlediği etkinliğe katıldı.
Başkan Sözlü, 14 Mayıs'ta temeli atılacak Ceyhan Cemevi için Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi'nin düzenlediği yardımlaşma ve dayanışma gecesinde yaptığı konuşmada, Anadolu'nun yurt olmasında Alevilerin katkısına dikkat çekti. Sözlü "Cemevinin yapılmasını gecikmiş sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Hoşgörü iklimini hakim kılmak hem geçmişimize hem de bugünümüze karşı önce insanlığımızın sonra da kamuya hizmetle görevli oluşumuzun bir gereği" dedi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkesi ve şehrinden 'haz almasını' önemsediklerini ifade eden Sözlü, “Cumhuriyet Türkiye'sindeyiz ve bizler Cumhuriyetin nesli olarak bu coğrafyayı kıymetlendirmeliyiz. Bunun yolu da ecdadımızın bıraktığı eserlere yenilerini eklemekten geçiyor" diye konuştu.

ADANA,(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Sözlü'den hoşgörü mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sözlü'den hoşgörü mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı