« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sözlü değil yazılı cevap verin

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sivasspor tribünlerinin Fenerbahçe'ye açılmasıyla ilgili yaptığı, 'Sözlü olarak bu konuyu aktardık' açıklamasına göndermede bulunarak, 'Kurumlar birbirleriyle sözlü olarak değil yazılı olarak iletişim kurar' dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor, Pazar günü Karabük'ten şampiyon olarak döneceği yönündeki inancını koruyor. Bordo - mavili takım Genel Sekreteri Hasan Yener, lig yarışının sonlanacağı enterasan bir haftaya girdiklerini belirterek, "Öncelikli amacımız Karabükspor maçını kazanmak. Sonra da Sivas'tan gelen haberleri bekleyeceğiz. Umuyorum kazanırız. Fenerbahçe de Sivas'da puan kaybı yaşar ve ligi istediğimiz yerde noktalarız. Her şeye rağmen bu yılki performansımız ve aldığımız puanlar başarılı bir sonuç. Bunu şampiyonlukla taçlandırsak sezona son derece başarılı bir işe imza atmış oluruz' dedi.

Yener, Futbol Federasyonu'nun kendilerinin yazılı olarak yaptığı, 'Sivas'ta tribünlerin yüzde 5'inden fazlası rakip takıma veriliyor. Bu etik değil, federasyonu bu konuda tedbir almaya çağırıyoruz' şeklindeki başvuruya hala yazılı bir cevap gelmediğini belirterek, 'Futbol Fedarasyonu'nun da açıklamasında belirttiği gibi misafir takımlara tribün kapasitesinin en az yüzde 5'i tahsis edilir diye bir ifade var. Ancak bu sayının artırılabilmesi veya artırılması ile ilgili her hangi bir hüküm yok. Biz de bu konuyla ilgili olarak Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduk. Sivasspor, Fenerbahçe tribününde oldukça fazla yer tahsis edince böyle bir başvurumuz oldu. Buradaki amacımız şuydu; Fenerbahçe'nin deplasman da oynayacağı maçta seyirci dezavantajını avantaja dönüştürmesinin haksız bir rekabet doğuracağını söyledik. Pazartesi günü de Futbol Federasyonu'na başvurduk. Doğrudur, Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lütfü Arıboğan ve TFF Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Özartan ile bu konuda görüştüm. Onların bana ifadesi şuydu; 'Yazıyı hukuk kurulu inceliyor. Hukuk kurulunun yorumuna göre size bir cevap yazacağız.' Şu ana kadar Futbol Federasyonu'ndan olumlu veya olumsuz yönde bir yazı almış değiliz' diye konuştu.

Kurumların birbirleri ile yazışarak iletişim kurduğunu da vurgulayan Yener, 'Ben doktorum ve uzun zaman Sağlık Bakanlığı'nda üst düzey yöneticilik yaptım. Kurumlar birbirleriyle yazışarak sorunlarını çözerler veya isteklerini iletirler. Karşı tarafta buna yazıyla cevap verir. Telefon konuşmaları özel görüşmelerdir ve hiçbir şekilde bağlayıcı değildir. Futbol Fedarasyonu yönetim kurulu üyelerinin benimle telefon görüşmeleri bu sorunun cevabı değildir. Eskişehirspor maçının Cuma günü oynanmasına bizim yapabileceğimiz bir şey yoktu. O dönem Bursaspor ve Eskişehir maçları paket olarak ilan edilmişti. Futbol Fedarasyonu bize sadece bilgi verdi. Bizim hiçbir zaman maçın oynanacağı güne müdahalemiz olamaz. Bunu yayıncı kuruluş ve TFF birlikte tespit eder. Maçlarda seyirci kapasitesinin iki kulübün anlaşması durumunda daha fazla olabileceği yönünde bir madde yok. Federasyon madem böyle düşünüyordu, bu yönetmeliği federasyon hukuk kurulu yaptı. Yönetmeliğe bu maddeyi açıkça yazarlardı ve bugünde bu tartışmaların çok uzağında olurduk' ifadelerini kullandı.

KARABÜK YOLCULUĞU YARIN

Trabzonspor, Spor Toto Süper Ligi'nin son haftasında Karabükspor ile yapacağı maç için THY'ye ait özel uçakla yarın 13.25'te Ankara'ya gidecek. Buradan karayolu ile Karabük'e geçecek olan bordo - mavililer maçın ardından yine THY'ye ait tarifeli uçakla Trabzon'a gelecek. Bordo - mavili takımı Trabzon'dan ayrılırken kalabalık bir taraftar grubunun uğurlayacağı ve Ankara'da da yine kalabalık bir taraftar grubunun karşılayacağı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz