Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sözleşmeyi elemanım dediğim Terim'den istesene

Öztürk, G.Saray Başkanı Ünal Aysal’ı ağır sözlerle eleştirdi. “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’na ilk önce ‘İstifa et, ben seni tanımıyorum’ ardından da ‘Buyur hoca ile görüş” diyeceksin. Ondan sonra da sözleşme kavgası çıkartacaksın. Lütfen biraz ciddiyet.”

Kadir ÇETİNÇALI / DHA
SON GÜNCELLEME

FATİH Terim’in ay yıldızlı ekibin başına geçtikten sonra büyük tartışmalara neden olan Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı sözleşmenin yankıları sürerken, Galatasaray’da bir dönem Ünal Aysal’ın başkan yardımcılığını yapan Adnan Öztürk, savaş baltasını çıkardı.
Öztürk, Aysal’ı ağır sözlerle eleştirdi... Öztürk, G.Saray’da yöneticiyken sivri dili ile birçok kişiyi rahatsız etmişti. Yöneticiliği bıraktıktan sonra da yavaş yavaş sarı kırmızılı kulüpte muhalefet önderi olmaya başlayan Adnan Öztürk, yaşanan son elişmeler karşısında da sessiz kalmadı.
Galatasaray çatısı altında yaşananların camiayı rahatsız ettiğini vurgulayan Öztürk, sarı kırmızılı yönetimin, Türkiye Futbol Federasyonu ve Fatih Terim ile beraber yarattığı milli kriz için şunları söyledi...

YENİ TARZ, AYSALVARİ KURUMSALLAŞMA

Ben artık bu tarza, “Aysalvari kurumsallaşma” diyorum. Federasyon Başkanı’na “İstifa et, seni tanımıyorum” diyeceksin, 10 gün sonra “Buyur hoca ile görüş” diyeceksin. Sonra da ortalığı yangın yerine çevirip kontratı isteyip, “Vermem” sözünü duyunca, tartışma, kavga çıkartacaksın.
- Dün “Elemanım” dediğin, kulübünün teknik direktöründen istesene o kontratı. Niye federasyondan istiyorsun? Bir kontrat varsa, iki taraf da imzalamıştır. Tek mesajım var. Lütfen biraz ciddiyet.

BAŞBAKAN’IN SÖZLERİ TALİMAT MI?

ÖZTÜRK, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da bu konuda görüş bildirerek, Terim’in Milli Takım’da görev yapmasını istemesiyle ilgili de şöyle konuştu...
- Başbakan, bir futbolsever olarak temennilerini söyleyecek. Futbolu seven bir Başbakan’ın olması güzel. G.Saray’ı yönetmek Ünal Aysal’ın işi. Şimdi mesele, Sayın Ünal Aysal’ın, Başbakan’ın temennisini ne olarak algılayacağında. Temenni mi, talimat mı?


Bunları da Beğenebilirsiniz