Futbol Sözleşmesi 3 yıl uzadı sayabiliriz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözleşmesi 3 yıl uzadı sayabiliriz

Başkan Ünal Aysal, başarı odaklı çalıştıklarının bir kez daha altını çizerken Fatih Terim’in takımın başında kalıp kalmayacağı ile ilgili şu ifadeyi kullandı.Galatasaray’ın gelecek sezon yapacağı transferlerle ilgili de açıklama yapan Başkan Aysal “Melo ve Carlinhos her an imza atabilir. Farfan, Gökhan İnler ve Kerim Frei ile ilgilendiğimiz doğrudur” diye konuştu.

GALATASARAY Başkanı Ünal Aysal, Olağanüstü Seçim öncesi Lig TV’de Şansal Büyüka’nın sorularını yanıtladı. Başkanı Aysal, Teknik Direktör Fatih Terim’in lider bir hoca olduğunun altını çizip, başarılı teknik adamın Florya’yı kurumsallaştırdığını belirterek, “Kulübede oturan herkes yalnızdır. Büyük mesuliyetleri vardır. Fatih Hoca’nın kimseye orada fazla ihtiyacı yok. Fatih Hoca Florya içerisinde kendi kurumsallaşmasını yapması gerekiyor. Yapıyor da. Bu konuda başarılı. Önemli bir konu olduğunda Fatih Terim beni direkt arıyor. Ama güncel sorunlar olduğu zaman profesyonel konularda arkadaşları arayabilir. Ayrıca transferlerde Fatih Hoca’nın onayı olmadan hiçbir şey yapılmadı.” dedi.

Farfan konusunda mesafe alındı

ÜNAL Aysal, Terim’in bir yıl daha sözleşmesi olduğunu da belirtirken “Başarılı olduğu sürece sözleşmesi zaten otomatik uzar. Zaten şu anda otomatik olarak 3 yıl uzatılmış sayabiliriz” dedi. Transfer hakkında da konuşan Aysal “Melo da Carlinhos da bitebilir. Ancak şu an her şeyi çok iyi gözden geçirmesi gerekiyor. Düğmeye bastığımız anda transfer biter. Farfan konusunda bir mesafe alındı, ilgilendiğimiz doğrudur” ifadelerini kullandı. Aysal, gönderileceği söylenen İspanyol sol kanat oyuncusu Albert Riera için; “Riera’yı illa göndermek istiyoruz diye bir şey yok. Ondan daha ekonomik ve başarılı bir oyuncu bulursak transfer edebiliriz” diye konuştu.

ARDA’YI GÖNLÜMÜZDEN SİLMEDİK

G.SARAY Başkanı, Atletico Madrid’de forma giyen Arda Turan’ın döneceği kulübün yine sarı kırmızılılar olduğunu belirtip “Arda’yı gönlümüzden silmedik” dedi. Elmander’e kulüp aradıklarını belirten Aysal diğer transferler konusunda ise şunları söyledi: “Cenk Tosun ile ilgili bana bilgi gelmedi. Amrabat’ı kiralamayacağız. Umut’u almak istiyoruz. Gökhan İnler ve Kerim Frei ile de ilgileniyoruz. Quaresma ilgi alanımızda değil.”

Birlik daha aktif olmalı

FUTBOL Federasyonu’nu biz seçtik. Bizim sorunlarımıza çözüm bulması gerekir. ‘Futbolu biz yönetiyoruz’ diye bir açıklama doğru değil. Futbolu kulüpler yönetir ve federasyon organize eder. Bu yeni yapılanmada Kulüpler Birliği çok daha aktif olmalı.

Beşiktaş’a dostluk eli

BEŞİKTAŞ’ın İnönü’nün yıkımı sonrası maçlarını Arena’da oynamasıyla ilgili sıkıntıların olduğunu belirten Aysal “Beşiktaş’a bazı maçlarda stadı açmak sorun olmaz. Bir kaç maç Beşiktaş gelmiş oynamış, sorun olmaz. Locaları ev kiralar gibi kiralık. Localara sokamayız Beşiktaş seyircisini, logolar kalıcı olamaz. Seyirci bir tahribat yaptığı zaman bunu kim ödeyecek. Bundan bir kira geliri almamız gerekiyor. Bir mutabakat olursa biz de kira konusunda yardımcı oluruz” ifadelerini kullandı.

Ben çok sabırsız biriyim

Ben sabırsız bir insanım. Başarıyı hemen yakalamak istiyorum, sportif başarıda bir süreklilik işaretleri var, ancak kurumsal olarak da sürekli başarılı olmak hedefindeyiz. Bazı kararlar alırken cesur kararlar alırsınız ya da günü geçirmek için kararlar alırsınız.

70 bin kişiyi doldururuz

52 bin kişilik bir stadımız var. Ve daha kombine satışlarını başlattığımız gün hepsi satıldı. Yani kombine konusunda büyük bir sıkıntı yaşadık. Demek ki neymiş, Galatasaray 70 bin kişilik stadı da rahatlıkla doldurabiliriz.

Oynayabildiği kadar oynar

Ünal Aysal, Fildişi Sahilli oyuncunun çok iyi bir profesyonel olduğunu belirtti.

ünal  Aysal, Drogba’nın olağanüstü bir profesyonel olduğunu belirterek; “Drogba ile ilgili benim gönlümde yatan oynayabildiği kadar oynar. Oynamak istemediği vakit teknik kadro içerisinde ona bir çıkış bulurum” dedi. Burak için kendisine gelen yazılı bir teklifin olmadığını belirten Başkan Aysal, Muslera konusunda ise “Geçen sene bütün oyuncular çok iyiydi. Muslera da ayrıca çok başarılı bir sezon geçirdi. Muslera inşallah uzun süre Galatasaray’da kalır. Ancak bizi rakam olarak zorlarlarsa düşünmek zorunda kalırız” ifadelerini kullandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle