Ege Haberleri

EGE

  Sözleşmede uyuşmazlık

  Hürriyet Haber
  12 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 12 Mayıs 2000 - 00:01

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri uyuşmazlıkla noktalandı. Sendika temsilcileri tek taraflı uyuşmazlık zaptı imzaladılar. Zabıt bugün Bölge Çalışma Müdürlüğü'ne teslim edilerek, 15 günlük arabulucu süreci başlatılacak.

  Ücrette anlaşmazlık

  TOPLU sözleşme görüşmelerinin 60. gününde yapılan son toplantıda, belediye yöneticileri sendikanın yüzde 68.8'lik yıllık ücret artış talebini kabul etmedi. İZELMAN ve diğer şirket işçilerinin geçici işçi statüsü ile kadroya alınmasını sağlayacak maddelerle paket olarak teklif ettikleri yıllık yüzde 25'lik ücret artışını da geri çektiler.

  Arabulucu devrede

  TOPLU sözleşme görüşmeleri 3 bin 200'ü İZSU, ESHOT ve Büyükşehir Belediyesi çalışanı toplam 8 bin 500 işçinin ücret ve sosyal haklarını kapsıyor. İzmir, metropolde tüm belediyelerde toplu sözleşmeler arabulcu sürecine girdi. Arabulucu, anlaşmayı sağlayamazsa Yüksek Hakem Kurulu son kararı verecek.

  Başkana güvercinli teşekkür

  MERSİNLİ Mahallesi'nde yıllarca kamyon garajı olarak kullanılan alanı park haline getiren Konak Belediyesi Başkanı Erdal İzgi'ye Muhtar Hasan Hüseyin Beyduğa bir çift güvercinle teşekkür etti. Beyduğa, ‘‘Yıllar sonra ana caddemiz yeşillikle renklendi’’ dedi. Güvercinlere olan tutkusu ile tanınan İzgi ise armağana teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı