Sözleşme stresi Meral’i hastanelik etti

Hürriyet Haber
25.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türk-İş Başkanı Bayram Meral, yüksek tansiyona bağlı yoğun burun kanaması nedeniyle önceki akşam Ankara SSK Dışkapı Eğitim Hastanesi'ne kaldırıldı. Meral'in doktoru, KBB Klinik Şefi Op. Dr. Ünsal Erkam, Meral'in rahatsızlığını, ‘‘Yoğun strese bağlı yüksek tansiyon’’ olarak tanımladı.

Meral, önceki gün arkadaşlarıyla birlikte, Başbakan Bülent Ecevit ve ilgili bakanlarıyla birlikte toplu sözleşme pazarlığı yapmış ve hükümetin ilk 6 ay için yüzde 30 artı 15 milyon, diğer üç 6 ay için enflasyon artı yüzde 5 refah payı şeklindeki önerisini ilke olarak benimsediklerini açıklamıştı. Meral, bu görüşmenin ardından Türk-İş Koordinasyon Kurulu'nda aynı konuyu ele almıştı. Yoğun günün ardından tansiyonu yükselen Meral, bu rahatsızlığından kaynaklanan burun kanaması sorunu ile karşılaştı. Kanama durmayınca hastaneye kaldırılan Meral, tedavi ve kontrol altına alındı. Meral, rahatsızlığı konusunda, daha önce de yüksek tansiyondan kaynaklanan burun kanamaları yaşadığını belirterek, ‘‘Hastanede yatıyorum ama gördüğünüz gibi bir yandan geçmiş olsun dileklerini kabul ederken, bir yandan da yine işçilerin sorunları ile uğraşmak zorunda kalıyorum’’ dedi.

ECEVİT'E TAKILDI

Meral, bugüne kadar hükümetlerle bakanlarla çok toplu sözleşme pazarlığı yaptığını anımsatarak, ‘‘Beni Tansu Çiller, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz yatağa düşürememişti. Ama, Ecevit, yatağa düşürmeyi başardı’’ diye esprili bir değerlendirmede bulundu. Meral, kendisine ilk geçmiş olsun diyenlerden birinin de, telefonla kendisini arayan Başbakan Bülent Ecevit olduğunu bildirdi.

Meral'in sağlık durumunda bir bozulma olmazsa bugün taburcu edilecek. Bu arada Meral, hastalığı nedeniyle bugün kamu toplu iş sözleşmeleri için toplanacak Türk-İş Başkanlar Kurulu'na katılamayacak.

Süleyman DEMİRKAN /ANKARAEtiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı