Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Sözleri tartışılan Eskişehir Valisi konuştu

  09 Ağustos 2013 - 01:19Son Güncelleme : 08 Ağustos 2013 - 15:55

  Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili biri polis 4 kişinin tutuklanmasını değerlendirerek, "Biz bunu polis yapmadı demiştik. Yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde" dedi.

  Eskişehir Valisi, ''Kendi arkadaşları dövüp suçu polise atmak istemiş olabilirler'' demişti/ HÜRRİYET TV

  Vali Güngör Azim Tuna eşi Pervin Tuna birlikte Maide Bolel Huzurevi ve 75’nci Yıl Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. Tuna, basın mensuplarının Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili biri polis 4 kişinin tutuklanmasını nasıl değerlendirdiği sorması üzerine şöyle konuştu:

  "Adli yargılama süreci devam ediyor. Bir kere şu net ortaya çıktı: Birilerinin iddia ettiği gibi, belki öyle olmasını arzu ediyordu o insanlar, örtbas edelim, suçu devlete atalım diye. Böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Devletin bütün birimleri ciddi bir şekilde çalışıyor ve kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan adli mekanizmanın önüne çıkartıyorlar. Bu bir kere ortaya çıktı. Biz bunu polis yapmadı demiştik, yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde. Büyük teşkilatın içinde, buna karışmış, maksadını, haddini aşan görevlilerimiz olabilir ve bununla ilgili gereken yapılır demiştik. Hem idari soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırıldı, hem de adli mekanizmalarca tutuklama yapıldı. Ama bu iş sonuçlanana kadar biz bir şey deme durumunda değiliz. Çünkü bu süreçte birileri alınıyor, deliller inceleniyor, şahitlerin ifadesi oluyor. Bakıyorsunuz o suçlanan kişiler sonradan olmadığı anlaşılıyor, mağduriyetler yaşanıyor. Her türlü spekülasyona meydan vermemek için mümkün olduğu kadar uzak kalmak ve çok fazla konuşmamak lazım. Süreç belki yavaş ilerliyor ama emin adımlarla ilerliyor. Teknoloji biliyorsunuz çok ilerledi. Bir şeyi ne kadar karatmaya çalışırsanız karartamazsınız. Kim ne yaptıysa yaptı ve karşılığını bulacaktır. Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Devletimiz mağduriyetleri önleyecektir. Biz yasalar çerçevesinde vatandaşlarımızın tepkilerini dile getirmelerini, demokratik haklarını kullanmalarında her hangi bir sıkıntı görmüyoruz. Zaten Eskişehir’de böyle bir sıkıntı görmüyoruz. Süreç devam ediyor, rahat olmak lazım, gereken yapılıyor."

  Maide Bolel Huzurevi’nde kalan yaşlılarla bayramlaşan Vali Güngör Azim Tuna burada baklava yedi. Daha sonra 75’nci Yıl Çocuk Yuvası’na geçen Vali Güngör Azim Tuna buradaki kimsesiz çocuklara 40’ar lira bayram harçlığı dağıttı.

  Okuyucu Yorumları { Toplam 50 Yorum }
  • john nartland 8.8.2013 20:21:12
   Bu Vali Eskisehire hic yakismiyor.ne soyledigini bilmiyor,guven vermiyor, Dun Eski Bursa valisin soyledigi gibi "Iktidarin Valisi " Halkin Valisi degil.
  • nese eren 8.8.2013 17:17:00
   Polis bu sahislari neden engellemedi o zaman. Gezi parkina gidenleri durdurmayi biliyorda iki uc kisilik gruplarlami basa cikamiyor?
  • t.c.talat gürkan 8.8.2013 16:45:10
   arkadaslarr valı efendiye yaaaa öylemııı hay allahh yaaa tuhhh tuhhhh diyebılırsınızz nede olsa arkadaşları yaptı dıyebilen bır valii konuştukça batıyor valiiiii sen ancak komurculerı kandırrrr
  • yirmidokuz ekim 8.8.2013 16:32:28
   Lafının arkasındaymış vali efendi...Özrü kabahatinden büyük..Bu ülkede polisin görevi saldırganlara engel olmak yerine saldırganlardan biri olmakmı ?..Aile yönetme kabiliyeti bile olmayan zihniyet vali yapılmış eskişehire
  • cem tuna 8.8.2013 16:27:49
   Pes diyorum. Derhal istifa edin. İçine düştüğünüz durumdan sizin adınıza biz hicap duyuyoruz. Hele bu açıklamanız akıl alır gibi değil.
  • elif demirelli 8.8.2013 16:14:55
   Siz kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz...! Sizin karşınızda orantısız zekaya sahip insanlar çoğunlukta !!! Kendi oy potansiyellerinizle karıştırmayın..!
  Sayfa Başı
  Haberler2 aralık beyaz showkiralık aşkkiralık aşk yeni bölümkiralık aşk 63. bölümaşk ve maviaşk ve mavi 5. bölümaşk ve mavi yeni bölüm