Gündem Haberleri

  ’Sözde dost’ların esir kampına baskın

  Yaşar ANTER, (DHA)
  05.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da Dost Hayvanları Koruma Derneği Başkanı sanatçı Yurdanur Gerçeker ile kızının evine baskın yapan zabıta ve jandarma, şok görüntülerle karşılaştı. Evde bulunan 75 köpeğin ölüme terk edildiği, pek çok köpeğin sakat kaldığı anlaşıldı.

  KONACIK Beldesi’ndeki İpekyolu Sitesi’nde 12 yıl önce yaptırıp pansiyon olarak işlettikleri evi, sekiz yıl önce de köpek barınağı haline getiren Türk Sanat Müziği’nin ünlü isimlerinden Yurdanur Gerçeker ile sanatçı kızı Müge Gerçeker’in yaşadığı binada 75 köpeğin ölüme terk edildiği, birçoğunun sakat ve kör olarak oda ve dolaplara kapatıldığı belirlendi./images/100/0x0/55eaa96af018fbb8f88ea960

  Bodrum jandarmasının destek verdiği operasyonda, ekipler binaya yaklaşık üç saat boyunca giremedi. Yurdanur ve Müge Gerçeker, üç katlı binadan taş, sopa ve cam şişe atarak ekiplerin içeriye girmelerini engelledi. "Evimizi basıyorlar, bizi öldürecekler, bizi tımarhaneye götürecekler. Paralarımızı alacaklar. Hayvanlarımızı vermeyiz" diye bağıran anne kızı zorla ambulansa bindiren ekipler, ancak bundan sonra içeriye girebildi.

  İçeride zabıta amiri Aydın Uslu ile bir memur, pis kokudan fenalık geçirdi. Köpeklerin bazı odalarda dolaplara kapatılarak açlığa ve ölüme terk edildiği, birçok köpeğin ölmek üzere olduğu, kör ya da sakat kaldığı, yara bere içinde bulunduğu görüldü. Kapıları kilitli odalara kapatılan köpekler zabıta ekipleri tarafından çıkarılıp Turgutreis Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü. Operasyon sırasında evin önünde toplanan mahalle halkı zabıtayı alkışladı.

  ’Sözde dost’ların esir kampına baskın

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı