Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Söz, savaşacağız

12 Dev Adam’ın oyun kurucusu Ender Arslan, "Dünya Şampiyonası’nda, sahada savaşan ve birbirine yardım eden bir Türk Milli Takımı izleyeceksiniz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ENDER Arslan, yıllardır gölgede kaldı, oynadığı pozisyonun ikinci adamı oldu, yeterince sorumluluk alamadı. Ama öyle görülüyor ki, Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, genç oyun kurucuya yıllardır beklediği ’birinci adam’ olma fırsatını Japonya’da verecek; yarın başlayacak Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ay yıldızlı ekibimizin oyununu Ender kuracak. Haftalardır bu şampiyonaya hazırlanan genç oyuncu ile milli takımı konuştuk...

Göreve hazırız

İç çekişmeler ve kavgalarla dolu çalkantılı dönemin artık geride kaldığını vurgulayan Ender, "Çok iyi bir takım havası yakaladık. Burada Türk basketbolunun yıllardır özlediği başarıyı yakalamak istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için elimizden gelen her şeyi sahaya yansıtacağız. Bizim insanlarımız emin olabilirler ki, sahada savaşan, birbirine yardım eden bir Türk Milli Takımı izleyeceklerdir" dedi.

Ender, "Artık takımın birinci oyun kurucusu sensin. Bu göreve hazır mısın?" sorusu üzerine, "İki Avrupa şampiyonası tecrübesi yaşadım. Bu da ilk Dünya şampiyonası deneyimim olacak. Bu büyük sorumluluğun altından kalkacağıma söz veriyorum" ifadesini kullanarak, herkesin kendisine güvenmesini istedi.

Gruptaki rakipleri Brezilya, Yunanistan, Avustralya, Litvanya ve Katar’ı çok iyi tanıdıklarını belirten Ender, "Her şey yapacağımız savunmaya bağlı" diye konuştu. Efes Pilsen, oyun kurucu pozisyonuna Cüneyt Erden ve Horace Jenkins’in transfer edilmesinin ardından, Ender’i, Slovenya’nın Olimpija takımına verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler