« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Söz sana Fener forması getireceğim

Arda Turan, lösemi hastası Fenerbahçeli Berk’in gönlünü bu sözlerle aldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Şimdi bu formayı al, sakla. Daha sonra Emre Belözoğlu’nun formasıyla gelirim

Takım arkadaşları Kazım Kazım ve Emre Çolak’la birlikte İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tedavi olan çocukları ziyaret eden Arda, formanın yetişmediği yerde montunu çıkarıp hediye etti, hepsinin yüzünü güldürdü.

GALATASARAY’ın kaptanı Arda Turan başarılı futbolunun yanı sıra yardımseverliği ile de ön plana çıkan bir isim. Sosyal sorumluluk projelerinde hep ön sıralarda yer alan kaptan, dün takım arkadaşları Kazım Kazım ve Emre Çolak’ı da yanına alarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tedavi olan lösemili çocukları ziyaret edip, hediyeleriyle yüzlerini güldürdü. Tedavi merkezinin içindeki oyun parkında  çocuklarla sohbet eden Arda kendilerine G.Saray forması getirdiklerini söylerken, hangi takımı tuttuklarını sordu. Berk isimli bir çocuk,  “F.Bahçeli-yim” karşılığını verince kaptan, onun gönlünü alacak bir davranışta bulundu;
Şort isteği gülümsetti
“Sen şimdi bu G.Saray formasını al. Bunu sakla. Söz sana Fener forması da getireceğim.  Emre Ağabeyin (Emre Belözoğlu) formasını getiririz.” Bir çocuk da oyunculardan formanın  altını da isteyince Arda,  gülümsedi ve şort da getireceklerinin sözünü verdi.
Fakülte Dekanı Özgün Enver, FIFA kokartlı  eski hakem Muhittin Boşat, Davutpaşa Kulübü Genel Kaptanı Davut Kılıç, Yayla  Kulübü Genel Kaptanı Metin Sönmez, Şehreminispor Teknik Direktörü Mehmet Erdoğan’ın da eşlik ettiği ziyarette Arda ve takım arkadaşları çocuklarla yakından ilgilenip, yüzlerini güldürdüler.

Forma kalmadı montunu verdi

Arda’nın dünkü organizasyonda özellikle önem verdiği bir isim vardı. Ultraslan’dan gelen çağrı üzerine, taraftar grubunun üyesi olan 19 yaşındaki lösemi hastası Şükrü Dinç’i 10 gün önce ziyaret eden Arda, yanında forma olmadığı için genç taraftara söz vermişti. Arda, çocukların kaldığı bölümle aradaki mesafeye aldırış etmeyerek 10 dakika yürüyerek Şükrü’nün yanına gitti. Getirdikleri formalar hastane personeline de verildiği için tükenince, Şükrü’ye forma kalmadı. Kaptan, bunun üzerine üşümemesi için Emre Çolak’a verdiği montunu genç arkadaşının üzerinden çıkartıp Şükrü’nün sırtına geçirdi  ve “Al şimdilik bununla idare et” dedi.

Onların yüzü gülünce biz de mutlu oluyoruz

LÖSEMİ hastası çocukları 15 günde bir ziyaret ettiğini vurgulayan Arda Turan, “Çocukların istediği bir ziyaretti. Umarım onları mutlu etmişizdir. Bu kardeşlerimiz mutlu olunca bizim de yüzümüz gülüyor. İyileşmelerine katkıda bulunmayı umuyoruz. O zaman ne mutlu bize” dedi. Emre Çolak,  “Onların en fazla ihtiyaç duyduğu şey, mutluluk.  Bunu bizden Arda Abi istedi. Bizim için de güzel bir duygu” derken yeni transfer Kazım, “İyi insan olmalıyız ve hayırlı işleri gözardı etmemeliyiz” diye konuştu.

Kusura bakma Kazım hepsinde Arda yazıyor

ZİYARETTE sıra forma dağıtımına gelmişti. Bu sırada herkesi gülümseten bir gelişme yaşandı. Minik hastalara verilmek üzere hazırlanan hediyelerin konulduğu torbaları tek tek açan Arda Turan,  şakacı kimliğini bir kez daha ön plana çıkatrdı. Sarı kırmızılı takımın kaptanı, formaların hepsinin üzerinde kendi adının yazıldığını görünce, takıma yeni katılan Kazım Kazım’a dönerek, “Kusura bakma. Hepsinin üzerinde Arda yazıyor. Artık idare et” diye takıldı. Arda’nın bu sözleri, gülüşmelere neden oldu.

Al bu montu üşütme

Arda, hastane binasında çıkıp yürürken montunu,  Emre Çolak’a verdi. Ve bu sırada espriyi patlattı; “Al Emre, sen daha cılızsın. Sen giy üşürsün falan, aman hasta olma.”  Genç Emre’den ses çıkmayınca Arda, yine takılmadan edemedi; “Bir teşekkürü bile çok görüyorsun!”


Bunları da Beğenebilirsiniz