GeriSpor Söz kestim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Söz kestim

Galatasaraylı Fatih Akyel, yeni sezonda kendisini transfer etmek isteyen İspanyol kulübünün teklifine olumlu cevap verdi. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Fatih Athletic Bilbao'lu olacak.

Yeni sezon İspanya'da

İspanya'nın ünlü takımlarından Athletic Bilbao, Galatasaraylı Fatih Akyel'e transfer teklifinde bulundu. Uzun süredir Fatih'in peşinde olan İspanyol kulübü bu futbolcuyu önümüzdeki yıl renklerine bağlamak için, şimdiden söz kesti. Fatih önümüzdeki sezon Athletico Bilbaolu olacak.

Hagi Barça'ya önermişti

Üç yıl önce Barcelona ile yapılan hazırlık karşılaşması sonrasında, Hagi'nin tavsiyesi üzerine ünlü İspanyol kulübünün yöneticileri harekete geçerek Fatih'i takibe almışlardı. Ancak Barcelona Kulübü Fatih'ten vazgeçince Athletic Bilbao genç futbolcuya göz dikti.

Avrupa’ya gideceğim

Başta Almanlar olmak üzere Avrupa'nın bir çok kulübünün transfer listesinde olduğunu belirten Fatih, ‘‘İspanyol kulübünün teklifi karşısında mutlu oldum. Yurt dışında oynamaya hazırım. Sezon sonunda sözleşme bitiyor. Ben de Avrupa'ya gideceğim’’ dedi.

Kalıcı olacağım

Bir Avrupa takımında oynamanın en büyük hayali olduğunu belirten Fatih şunları söyledi: ‘‘Yıllardır içimde hep Avrupa kulübünde forma giymek var. Geçen sezon gelen bazı teklifleri G.Saray ile sözleşmem olduğundan geri çevirmiştim. Ancak bu kez Avrupa seferine ben de çıkacağım ve kalıcı olacağım.’’

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle