« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Söz düellosu !

G.Saray Teknik Direktörü, yönetimin verdiği cezalara isyan ederek, ‘‘Geçen yıl ortaya çıkan 100 milyon dolarlık borcun sorumlusu bu çocuklar değil’ dedi. Başkan Mehmet Cansun ise, ‘Kararımızın arkasındayız’ cevabını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
CEZA DEĞİL, ALKIŞ HAKETTİK

Aynı fikirde değil

G.Saray'da yönetimin aldığı katı kararlar ve verilen cezalar sonrasında dün teknik direktör Lucescu basın toplantısı düzenleyerek futbolcularına sahip çıktı. Yönetim kurulunun aldığı kararlara kesinlikle katılmadığını söyleyen Lucescu, ‘‘Çocuklarım cezayı değil, alkışı hakediyor. G.Saray taraftarı adına onlara teşekkür ederim’’ dedi.

İskelet bozuldu

Sezon başından bu yana çok olumlu şartlar altında çalışmadıklarını, 8 as oyuncularını kaybettiklerini belirten Rumen çalıştırıcı, ‘‘Takımın iskeleti gidenlerle bozuldu. Mali engeller nedeniyle istediğimiz transferleri de yapamadık. Buna rağmen yakaldığımız başarılar ortada. Milli Takım'a en çok oyuncu veren takım da biziz’’ diye konuştu.

Program yoğun

Futbolcularının yoğun maç trafiği altında oynadığını kimsenin unutmaması gerektiğini anlatan Lucescu şöyle devam etti: ‘‘Her hafta 3 olmak üzere yılda 80’in üzerinde maç oynuyoruz. Benim çocuklarım da etten kemikten yaratılmış insanlar. Bu kadar yoğun program altında her maç aynı performansı nasıl sergileyebilirler?

Alacakları ödenmedi

Yönetim söz vermesine rağmen futbolcularına alacaklarını ödemedi. Benim çocuklarım forma aşkı için oynuyor. Para için değil. Onlar, Lizbon'dan gelip, para yok diyerek kaçanların yerine de oynadılar. Hiçbir zaman parayı problem etmediler. Bu çocuklar cezayı değil alkışı hakediyor. Geçen sezon ortaya çıkan 100 milyon dolarlık borcun sorumlusu bu çocuklar değil.

Eleştirilmeleri yanlış

Ama onlar bu borcu kazandıkları başarılar ile ödüyorlar. Bu şartları düşünürsek çocuklarımın eleştirilmesini yanlış buluyorum. Başarılarımızı çekemeyenler var. Meyve veren ağaç taşlanıyor ve taşların sayısı son günlerde arttı. Ankara'da 28 faulle karşılaştık. Ama hakemlerin F.Bahçe Başkanının açıklamalarıyla tesir altında kaldığını söylemek istemiyorum.’’

Futbolcuları uyardı

Lucescu, futbolcularının kıskanıldıklarını bu yüzden de davranışlarına dikkat etmeleri konusunda uyardığını söyledi. Hakan Ünsal'a Barcelona'da kendisiyle tartıştığı için ceza verildine değinen Rumen teknik adam, bu konuyu da konuşarak çözeceğini belirtti.

Batista'da hatalıyız

Rumen teknik adam, Roma ve Barcelona maçlarında yaptığı değişiklikler yüzünden gol yediklerine dikkat çekerken ‘‘Artık değişiklik yapmak bende korku yaratıyor. Her zaman oyuncu değiştirilerek maç kazanılmaz. Batista'nın transferinde de hatalıydık. Sakatlığını bile bile imza attık. R.Sociedad'ın Nihat'a yaptığı gibi ‘İyileş gel' diyecektik.’’ dedi.

LUCESCU YANLIŞ KONUŞUYOR

Sütten ağzımız yandı

Galatasaray Başkanı Mehmet Cansun, Lucescu'nun kesilen cezalar sonrası yaptığı açıklamalara sert yanıt verdi. Cansun şunları söyledi: ‘‘Sütten ağzımız yandı. Yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Geçen yılki hataları yaparak şampiyonluğu yine kıl payı kaçırmak istemiyoruz. Lucescu maddi konular hakkında fazla bilgiye sahip değil. Yanlış açıklamalarda bulunmuş.

Erken teşhis iyidir

Lucescu'nun, teknik direktör olarak futbolculara sahip çıkması güzel, ama ben de başkan olarak G.Saray'ı düşünmek zorundayım. Hakan Ünsal'a gel sözleşme imzala diyoruz. Kulüp buldum, imzalamam diyor. Ama sahada sakatlanma korkusundan top oynamıyor. Giden gider, biz de kalanlara göre çalışma yaparız. Tedbirli davranmak suç mu? Kararımızın arkasındayız. Erken teşhis her zaman iyidir.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler