« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Söz düellosu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yükselme Grubu'nda Konya Endüstrispor'un Diyarbakır deplasmanında sahadan çekilmesinin yankıları sürerken, iki taraf birbirini suçluyor.

Diyarbakır cephesi

Maçta olay çıkmadı

DİYARBAKIRSPOR camiası, Konya Endüstrispor yöneticilerinin Diyarbakır'da büyük olaylar yaşandığı yönündeki açıklamalarına büyük tepki gösterdi. Diyarbakırspor Başkanı Adnan Öktüren maça çıkmayan Konya Endüstrispor'un provokasyon yaptığını ileri sürdü. Öktüren, Diyarbakır'da güvenlik sorunu yaşanmasının mümkün olmadığını belirterek, ‘‘Önyargılı gelmişlerdi. Oteldeki sohbetlerinde de sahaya çıkmayacaklarını belirtmişler. Sahaya zaten geç geldiler. Bir organizasyon var. Provokasyon başarılı oldu. Yozgat deplasmanında saha dışında ve içinde sürekli saldırılara uğradık. Biz neden sahadan çekilmedik’’ dedi. Vali Cemil Serhadlı da, ‘‘Güvenlik sorunu diye bir şey yok. Saha içinde ve dışında bin 134 polis, 100 jandarma görev yapıyordu’’ dedi. Vali Serhadlı, ‘‘Diyarbakırlı sağ duyuludur. Maçta olay çıkmadı. Güvenlik sorunu da yoktu’’ diye konuştu. Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan da, ‘‘Konya Endüstri 3-4 eksik futbolcu ile gelmişti. Mağlup olacaklarını bildikleri için böyle bir yola başvurdular’’ yorumunu yaptı.

K.ENDÜSTRİcephesi

Hepimizi tehdit ettiler

CAN güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle Diyarbakırspor karşılaşmasına çıkmayan Konya Endüstrispor'un Başkanı Mustafa Sırrı Demirel, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın kendilerine, ‘‘Bu maçı oynayın. Yoksa benim meslek hayatım tehlikeye girer. Eğer maça çıkmazsanız, can güvenliğiniz o zaman daha çok tehlikeye girer’’ dediğini iddia etti.

Basın Sözcüsü Nuri Çolakoğlu, olayları değerlendirirken, ‘‘Bir haftadır telefonlarla tehdit alıyorduk. Başımıza bunların geleceğini tahmin ediyorduk’’ dedi. Çolakoğlu, Adli Tıp'ta, sahaya atılan yabancı maddelerden yaralanan kaleci Hakan'a 7, Alper'e 5, Özgür, Gürkan ve yönetici Hüseyin Öner'e 3'er gün ‘İş göremez’ raporu verildiğini vurguladı.

Stada sakat arabalarıyla alınanların çoğunun sakat olmadığını ve ellerinde sopalar bulunduğunu, bunların Diyarbakırspor'un militanları olduğunu da öne süren Nuri Çolakoğlu, ‘‘Biz, Fair-Play ödülü almış bir kulübüz. Ard niyetimiz söz konusu olamaz. Biz oraya maç yapmaya gittik, savaşmaya değil. (Can güvenliğiniz sağlandı) dediler ancak, söyleyenler bile tereddütlüydü’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz