Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Söz’den kürsü baskını

  Rıza ÖZEL / SÖĞÜT
  15 Eylül 2014 - 01:35Son Güncelleme : 15 Eylül 2014 - 01:35

  733’üncü Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne yaşanan tartışmalar damga vurdu. Gerginlik sabah Ertuğrul Gazi Türbesi'nde başladı.

  Buraya ilk gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, içeri girmek için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu bekledi. Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte gelen Başbakan, Bahçeli’nin bulunduğu alana doğru ilerlerken Başbakanlık korumaları ise “Açılın, açılın” diyerek Bahçeli'nin korumalarını ittirdi.

  OLAYLI TÖRENDEN KARELER

  OLAYLA İLGİLİ TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

  Çıkan tartışma kavgaya dönüşünce iki liderin gözleri önünde korumalar birbirlerine girdi. Davutoğlu, eşiyle birlikte türbeye doğru hareket ederken, Bahçeli geleneğin aksine türbeye girmedi. Davutoğlu'nun türbeden ayrılmasıyla Bahçeli ve beraberindeki parti yöneticileri Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti. Şenlikler sırasındaki ikinci tartışma ise BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye söz verilmemesi ile başladı. Destici’nin yakınları ile protokol sıralarında oturan belediye ve vakıf temsilcileri arasında kavga çıktı. Bu sırada Davutoğlu’nun önünde duran cam sehpa kırıldı. Başbakanlık korumalarının da müdahale ettiği olaylar sırasında Davutoğlu, Destici’yi sakinleştirmeye çalıştı. Destici, daha sonra şenlikleri terk etti. Alanın dışında kurulan bir yörük çadırına oturan Destici, “Madem bu protokolde yerimiz yok, biz bu çadırda otururuz. Biz ev sahibiyiz. Buradaki her çadır bizim” dedi. Davutoğlu’nun konuşması öncesinde sahneye fırlayan bir kişi ise “Mustafa Destici” diye bağırarak kürsüyü tekmeleyip devirdi. Bu olayın ardından sahneye kalabalık bir koruma grubu eşliğinde çıkan Davutoğlu’na tribünlerden de “Emanet Başbakan” diye bağıranlar oldu.

  ‘Söz’den kürsü baskını


  ‘Söz’den kürsü baskını
  Davutoğlu ve Bahçeli tören alanında bir süre sohbet etti.
  Fotoğraf: Rıza ÖZEL

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı