« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Soyunma odasında kapışma otelde hesaplaşma

Maç sonrası tansiyon yükseldi, oteldeki toplantıda herkes eteğindeki taşları döktü. “Antalyaspor maçıyla çıkışa geçmeliyiz. Yoksa fatura sadece hocamıza değil hepimize kesilir” diyen futbolcular tek yumruk oldu.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

YENİ Malatyaspor yenilgisi sonrası Ziraat Türkiye Kupası’na veda eden Fenerbahçe’de, golsüz beraberlikle sonuçlanan Samsunspor hazırlık maçı sonrası oyuncular soyunma odasında kapıştı. Son maçlardaki kötü futbol ve kötü sonuçların ardından birbirlerini eleştiri yağmuruna tutan oyuncular sakinleşip kamp yaptıkları otele ulaştıklarında ise takımın önde gelenleri devreye girdi ve tüm arkadaşlarını toplantıya çağırdı.Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren toplantıda Emre, Volkan, Semih ve Lugano söz alıp eleştirilerini dile getirdi.

Bu kadar gol kaçmamalı

Oyuncular, “Yeni Malatya maçında bu kadar koşmamıştık. Bu kadar iyi oynarken biraz sorumluluk alıp dikkatli olup o gol pozisyonlarını kaçırmamalıydık. O golleri atsaydık taraftar da medya da bizi bu kadar eleştirmezdi. Alınan sonuçlar neticesinde en çok eleştirilen isim kuşkusuz hocamız oluyor. Suçlanması gereken birileri varsa o da bizleriz. Takımı bu duruma getiren biziz. Antalyaspor maçıyla çıkışı başlatmalıyız. Yoksa bir tek hocamız Aykut Kocaman’a fatura kesilmez, hepimize kesilir” diye özeleştiri yaptılar.

Kırgınlıkları bırakalım

Takım içinde kırgınlığın olmaması gerektiğini de vurgulayan oyuncular şöyle devam ettiler: “17 maç oynayacağız. Birbiriyle sorunu olan arkadaşlar varsa sezon sonunda bu sorunlarını çözerler. Artık bize gösterilen sabrın sonuna geldik. Bundan sonra hocamızın suçu olmadığını ve sorunun bizden kaynaklandığını göstermemiz lazım. Bunun için de çıkıp maçlarımızı kazanmamız şart. Kenetlenmeliyiz ve başarı için birbirimize sarılmalıyız. Herkes birbirinin açığını kapamalı. Sorunu olan ya şimdi konuşsun ya da sessizliğini korusun. Sırat köprüsündeyiz ve birlik beraberlik içinde olmazsak köprüden hep beraber düşeriz. Hepimiz sorumluluk almaya gayret gösterelim. Bundan sonra hep kazandığımız maçlar sonrasında sevinç yumağı oluşturalım.”

Yemin ettiler

Toplantıya katılan yabancılar konuşmaların ardından hep beraber yemin edip söz verdi. Kocaman ve ekibinin katılmadığı toplantı sonrasında oyuncular dünkü ilk antrenmanda da kendilerini gösterdiler. Hazırlık çalışmalarında bugüne kadar koşularda hep arkada olan Güiza’nın ise en önde büyük bir hırsla çalışması dikkatlerden kaçmadı. Diğer oyuncuların da hırslı olduğu gözlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz