Futbol Soyunma odasında forma unutulur mu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soyunma odasında forma unutulur mu

Tecrübeli futbolcu, “Unuttum” diyor, kimileri “Oynamayacağını düşündüğü için bilerek bıraktı” görüşünü savunuyor.

Galatasaray’ın G.Birliği’ni 1-0 yendiği maçın 88. dakikasında sakatlanan Arda, Rijkaard’a, “Beni çıkarın” diye işaret etti. Hollandalı teknik adam da Ayhan’a hazırlanmasını söyledi. Üzerindeki eşofmanı çıkaran Ayhan, bir anda atletle kaldı. Çünkü üzerinde olması gereken forma soyunma odasında kalmıştı.
Zor durumda kaldı
Kendisi “unuttum” diyor. Kimilerine göre Ayhan, “Nasıl olsa oynamam” düşüncesiyle formayı soyunma odasında bilerek bırakmıştı. Son dakikada yapılan mecburi değişiklik yüzünden zor durumda kalan Ayhan’ın imdadına takımın malzemecisi Veli yetişti. Bir koşu soyunma odasına giden Veli, 2 dakika sonra 18 numaralı formayla döndü.
Çılgına döndüler
Ayhan, oyuna girdiğinde dakikalar 90+3’ü gösteriyordu. Tecrübeli futbolcunun bu davranışı başta yardımcı antrenör Albert Roca Puyol olmak üzere tüm teknik heyeti çılgına çevirdi. Yaşanan gecikme nedeniyle uzatmanın son dakikasında girebilen Ayhan’ın şansı bu süreçte G.Saray’ın kalesinde gol görmemesi oldu.
Tartışmaya açtık
Takım galip geldiği için fazla büyütülmeyen bu olayı, tartışmaya açtık ve eski ve faal futbolcularla otoritelerine sorduk; “Soyunma odasında forma unutulur mu?” Erman Toroğlu, bir futbolcunun soyunma odasında formayı unutmayacağını söylerken Hakan Ünsal, Ayhan’ın Rijkaard’la yaşadığı probleme dikkat çekti. İşte görüşler...

UNUTKANLIK iLE iLGiLi GÖRÜŞLER

Erman Toroğlu: Kendisini de unutsun

FUTBOLCU soyunma odasında forma unutmaz. O zaman kendisini de unutsun. Herhalde Rijkaard’la arasında problem var. Geçen maçta da kaptanlık bandını almamıştı. Ayhan gibi bir futbolcuyu vakit geçsin diye 88’de oyuna almam.

Hakan Ünsal: Rijkaard onu çizmiş

OYUNA giremeyeceğinden o kadar emin ki, formasını da unutmuş. Çünkü Rijkaard, Ayhan’ı çizmiş. Keita’ya da aynısını yapmıştı. Ancak Keita üstü çizilip kenara atılmayacak kadar ekstra bir oyuncu olduğu için formayı mecburen verdi.

İbrahim ÜZÜLMEZ: Stresten unutmuştur

HİÇBİR futbolcu formasını bilerek soyunma odasında bırakmaz. Ayhan, maç stresi yüzünden formayı üzerine giydiğini düşünmüştür. Ben de İngiltere’deki Manchester maçından önce kaptanlık bandını soyunma odasında unutmuştum.

Ali Tandoğan: Baskı yüzünden

FUTBOLCULUKTA böyle şeyler olur. Sahaya çıkarken ayağınızda ayakkabı olup olmadığınızı bile unutursunuz. Ayhan da takımın üzerindeki baskı nedeniyle formasını unutmuş olabilir. Bu işin arkasında art niyet aramamak gerekir diye düşünüyorum.

Gökhan Güleç: Ben de yaşadım

GAZİANTEP’te oynarken benim de başıma benzer bir olay geldi. Maçın stresi ve heyecanı yüzünden formamı soyunma odasında unutmuştum. Sahaya çıkarken takım arkadaşlarımın üzerinde forma bende eşofman vardı.

Filip Holosko: Konsantrasyonla ilgili

SOYUNMA odasındaki dakikalar geçmek bilmez. Vestel Manisa’da oynarken ben de formayı unuttum. Bunlar tamamen konsantrasyonla ilgilidir. Çünkü tamamen maça odaklandığınızda sadece hocanızın sizi sahaya süreceği zamanı düşünürsünüz.

VE BiR ANI

Arif’in forması tribünden geldi

G.SARAY’ın unutulmaz futbolcularından Hakan Ünsal, yıllar önce tanık olduğu benzer bir olayı anlattı: “Yıllar önce Ali Sami Yen’de oynuyoruz. Arif, ‘nasıl olsa oynamam’ düşüncesiyle formasını tribüne gönderdi. Fatih Hoca, ‘oyuna gir’ dedi. Alelacele tribündeki taraftar bulundu ve forma Arif’e ulaştırıldı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle