GeriFutbol "Soyunma odamıza para getirdiler tekme tokat kovduk"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Soyunma odamıza para getirdiler tekme tokat kovduk"

"Soyunma odamıza para getirdiler tekme tokat kovduk"
refid:23045093 ilişkili resim dosyası

Malatyaspor’da iken kendilerine teşvik verilmeye çalışıldığını söyleyen Beşiktaş A2 takımı teknik direktörü Erkan Avseren; “Mersin’i yenmemiz için çantayla paralar getirdiler. Bunu yapan adamı tekme tokat kovduk” diye konuştu.

VANSPOR formasıyla 1996’da Trabzonspor’a gol atıp “Van Canavarı” lakabını aldı...
Mahsun Kırmızıgül ve Alişan’la yakın arkadaş olduğu için “Varoş” denildi...
Beşiktaş’ın en renkli ve dobra isimlerinden Erkan Avseren yaşadığı bir şike olayını da aynı dürüstlükle anlattı.
Malatyaspor-Mersin İY maçı öncesi soyunma odasına gelen birinin çanta içinde para getirip Mersin’i yenmelerini istediğini söyleyen Avseren “Adamı soyunma odasından tekme tokat kovduk” dedi.

Beşiktaş A2 takımı teknik direktörlüğü görevini sürdüren siyah beyazlıların efsanesi, futbolculuk ve teknik adamlık hayatındaki bilinmeyenleri Hürriyet’le paylaştı. İşte Avseren’in anlattıklarından satır başları...

‘MENAJERLERLE ÇALIŞAN HOCALAR VAR’

MENAJERLERLE çalışan teknik adamlar var. Herkes herkesi biliyor. Hocalar hocalığını yapacak. Türkiye’de belli bir yerde başarılı bir teknik direktör olarak görev almak istiyorsan bakan, milletvekili, emniyet müdürü vali tanıman gerekiyor. Türkiye’de teknik adamlık bu hale geldi.
Futbolun bu hale gelmesinin nedenlerinin başında iddia ve bahis olaylarının ön plana çıkması kötü oldu Antrenörlük hayatımda ilkelerim. dürüst, şerefli, ahlaklı Türk futbolcuları yetiştirmek.

‘TRABZONSPOR’U BİTİREN GOLÜ ATTIM’

VANSPOR forması altında önemli başarılar yaşadım. 1996 yılında Trabzonspor’u 1-0 yenerek şampiyonluktan ettik ve beni A takımda oynatmayan Fenerbahçe şampiyon oldu. Trabzonspor şampiyonluktan düştü. Vanspor’da tarihi maçlar çıkartmıştım. Vanspor taraftarları ile aile gibi olduk. Bu arada 4 büyük kulüp de peşimdeydi.
Vanspor’daki hocam Ali Osman Renklibay 24 yaşında bana kaptanlık verdi. Vanspor tarihinde yaşamadığı sevinçleri benle yaşadı. Bu nedenle her zaman Van’daki dostlarımın yardımına koşa koşa giderim.

/images/100/0x0/55eaeb4bf018fbb8f89f16b4

GAFFAR OKKAN’I UNUTAMAM

DİYARBAKIR’da rahmetli Beşiktaşlı Emniyet Müdürü Gaffar Okkan telefon açmıştı. İyi bir Beşiktaşlıydı. Seve seve gittim. Fakat hayatımın en acılı günlerini yaşadım. Gaffar Ağabey’i unutamam.

Arkamda kimse yoktu

BENİM arkamda ne anam, ne babam ne de dayılarım vardı. Bayrampaşa’dan Kadıköy’e bin bir güçlükle antrenmanlara gider gelirdim. Her antrenmanım 3-4 vasıta değiştirerek gerçekleşirdi. F.Bahçe’de her sezon A takım kadrosuna alınır, takdir edilir övgüler yağ-
dırılırdı.

‘Varoş’u  Amokachi söyledi

BEN Mahsun Kırmızıgül, Alişan ile arkadaştım. Bir gün programına çıkmıştım. Amokachi izlemiş ve bana “Varoş” lakabını taktı. İnkar etmiyorum. Tırmalıya tırmalıya geldim buralara.. Vanspor’da oynarken Trabzonspor’a gol attığım için lakabımı “Van canavarı” yaptılar.

En adaletlisi Fatih Terim

FUTBOL yaşamımda en güzel günlerimi Vanspor’da yaşadım. En büyük çıkışım Van’daki yaşamımdır. Terim beni büyük takımdan değil Vanspor’dan Milli Takım’a davet etti. Fatih Hoca bugüne kadar gördüğüm en adaletli ve futbolcunun psikolojisini bilen teknik adamdı. 1996 yılında Vanspor’dan beni G.Saray’a istediler. G.Saray’a imza atsaydım Avrupa Şampiyonası’nda oynayacaktım.

A2 Kartal’a yan bakılmıyor

ERKAN Arseven’in öğrencileri A2 liginde geride kalan 10 haftada 23 puan topladı. En yakın rakibi olan Gençlerbirliği’nin 5 puan önünde olan Beşiktaş şampiyonluğun en büyük favorisi durumunda.

Futbol zengin çocuğu işi değil

İmkansızlıkların gençleri kamçıladığını söyleyen Avseren, “Fakir açtır, koşmak için yırtınır” dedi.

BEŞİKTAŞ A2 takımı Teknik Direktörü Erkan Avseren gençlerin hem siyah beyazlıların hem de Türk futbolunun geleceği açısından çok değerli olduğunu belirtti. Oyuncuların yokluğu bilmesini gerektiğini söyleyen Avseren şunları kaydetti: “Futbolu zengin çocukları oynayamaz. 100 metre ilerde bir binanın arkasına çok özel yapım bir araba koyun. Fakir ve zengin iki çocuğa hedef gösterin. Zengin benim evimde arabam var der koşmaz. Ama fakir açtır koşmak için yırtınır. Futbol böyle bir oyun. Fakir çocuğu istekli arzulu.”

‘Samet Hoca yakından takip ediyor’

”A2 takımıyla şu anda klasmandan çıktık. Finalde lideriz. İkinci ile aramızda 5 puan fark var. Hedefim şampiyonluk ve oyuncu yetiştirmek. Saygılı olan oyuncular yetiştirmek.
Hayatım boyunca hak yemedim yemeyeceğim. Benim bulunduğum ortamda hak eden formayı alır. Hayatı biliyorum. Allah bana her şeyi nasip etti. Teknik direktörümüz Samet Aybaba sürekli maçlarımıza ve antrenmanlarımıza gelir. Samet Hoca bu işin uzmanı. Oyuncunun bir iki hareketinden nasıl olacağını alıyor. Sezon başı 14 oyuncuyu Avusturya’daki kampa götürdü. Birazda gençlerimiz kendilerini gösterecekler. Böyle şanslar kolay yakalanmaz.”

İLK HOCAM HIDDINK’Tİ

İLK hocam İsmail Kurt, Veselinoviç, Hiddink’ti. Hepsi beni seviyordu ama bir türlü kadroya alamıyorlardı. Neden diye çok düşündüm...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle