« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Söylentiler artıyor

Mark Webber'in, bu sezon zafer sayısını ikiye çıkarması, geleceği ile ilgili spekülasyonların artmasına yol açtı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

35 yaşındaki Avustralyalı pilotun, gelecek sene için ya Red Bull'da kalacağı ya da Ferrari'ye geçmesinin beklendiği yorumları yapılıyordu.
 
Webber'in Fernando Alonso ile puan farkını 13'e düşürdüğü dünkü zaferinin ardından, gelecek sene kırmızı tulumu giyeceği söylentileri güç kazandı.
 
Söylentilerle ilgili olarak Alonso, "Boyumuzu biraz daha uzatmak için ayakkabılarıma bir şeyler koymam gerekiyor" ifadelerini kullandı.
 
Alonso ayrıca, "Felipe ile son derece mutluyum. Bugün (dün) sorunsuz, normal bir yarış çıkardı ve performansını ortaya koydu, Takım ne karar verecek göreceğiz" dedi.
 
Red Bull takım patronu Christian Horner, Webber'le sözleşme yenileme görüşmelerinin önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşeceğini söyledi.
 
Sun gazetesine konuşan Horner, "Mark'la harika bir ilişkimiz var. Gelecek yıl takımda devam etmek istediğini sanıyorum" dedi.
 
Horner, "Bu Red Bull'daki yedinci sezonu. F1'deki tüm başarılarını bizimle elde etti. Buna devam etmek istiyoruz" diye konuştu.
 
Horner ayrıca, "Kaçınılmaz olarak Ferrari konusunda çok fazla spekülasyon yapılıyor. Fakat Mark'ın tüm davranışları, (burada) çok mutlu olduğunu gösteriyor" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz