ANKARA HABERLERİ

Soyguncuyu yakalayıp polise teslim etti

Seyid Fatih POYRAZ-Burak ALTUN/İHA
24.12.2017 - 14:43Son Güncelleme :

Ankara'da 24 yıldır Milli Piyango bayisi işletmeciliği yapan 47 yaşındaki Cahit Mutlu, geçtiğimiz günlerde tezgahındaki tüm biletleri silah zoruyla almaya çalışan E.Y. isimli şahsın saldırısına uğradı.

Seyid Fatih POYRAZ-Burak ALTUN/İHA

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, elinde silah olan soyguncu silahın namlusunu tezgah arkasında bulunan Cahit Mutlu ve yanında çalışan kadına doğrulttu. Soyguncu daha sonra biletleri toplamaya başladı. Son olarak çekmecedeki paraları almak için tezgahın arkasına geçmek isteyen soyguncunun önüne tezgah sahibi Cahit Mutlu geçti ve müsaade etmedi. Sözlü tartışmaya giren ikiliden tezgah sahibi Mutlu, elinde silah olan soyguncuyu bir anlık boşluğundan yararlanarak yere düşürdü ve elindeki biletleri almak için dövmeye başladı.

KELEPÇE TAKTI

Vatandaşlar, E.Y. isimli soyguncuyu Cahit Mutlu'nun elinden ne kadar uğraşsalar da alamadı. Güvenlikçi arkadaşlarından kelepçe bulan Mutlu, soyguncuya kelepçeyi taktı ve başını bacağının arasına aldı. Daha sonra 155 polis ekiplerine haber veren tezgah sahibi Mutlu, soyguncuyu polise teslim etti.
Mutlu, "Ben panik olmadım. Çünkü elimdeki biletler çok yüklü biletlerdi. Bu biletler gittiği anda benim hayatım kayardı. Küçücük çocuklarımın hakkı vardı bu biletlerde. Silahı nasıl alabilirim diye düşünmeye başladım. Onunla konuştuğum esnada silahın namlusunun ters tarafa döndüğünü gördüğüm anda kafayı vurdum ve yere yatırdım onu" dedi. E.Y. isimli soyguncunun emniyetteki işlemleri sürüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Soyguncuyu yakalayıp polise teslim etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Aralık 2017 tarihinde saat 14 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Soyguncuyu yakalayıp polise teslim etti haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı