Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Soyguncunun kurşunu görevlinin apoletine takıldı

  Ömer ERDEM/ANTALYA, (DHA)
  24 Ocak 2011 - 12:44Son Güncelleme : 24 Ocak 2011 - 17:06

  Antalya'da bir sigara dağıtım firmasına ait kurye otomobilini kullanan özel güvenlik görevlisine ateş eden soyguncunun tabancasından çıkan kurşun, güvenlik görevlisinin üniformasının apoletine takıldı.

  KURŞUN APOLETİNE TAKILDI / FOTO GALERİ

  ANTALYA’da bir şirketin kuryeliğini yapan güvenlik görevlisinin bulunduğu otomobilin önü, yarış motosikletli iki gaspçı tarafından kesildi. Gaspçıların tabancasından çıkan mermi, ön camı kırarak güvenlik görevlisinin omuzundaki apoletliğe saplandı. Kurye geçirdiği şokla hareketsiz kalırken gaspçılar, içinde 6 bin TL olan çantayı alarak kaçtı.

  İlginç gasp olayı bugün saat 10.20 sıralarında meydana geldi. Bir sigara dağıtım firmasında özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 28 yaşındaki Eren Kaluç, şirkete ait otomobille banka şubesine gitti. Burada şirkete ait içinde 6 bin TL parayı alan ve çantayla şubeden çıkıp araca binen Kaluç, yarış motosikleti üzerindeki 2 kişi tarafından takip edilmeye başlandı. Kurye Kaluç, Etiler Mahallesi’ne geldiğinde motosikletliler araca yanaşarak silah tehdidi ile durdurmak istedi. Eren Kaluç, aracı durdurmak istemeyince motosikletin arkasında oturan kişi, tabancasını çekerek ön cama ateş etti. Tabancadan çıkan mermi, ön camı kırdıktan sonra kurye Eren Kaluç’un sol omuzundaki apoletliğe saplanıp kaldı. 

  Olayda yara almayan Eren Kaluç, geçirdiği şokla aracını durdurdu. Kısa süreli panikten faydalanan gaspçılar otomobilde bulunan içinde 6 bin TL olan çantayı alarak izlerini kaybettirdi.

  Olay yerine gelen polisler de kurşunun apoletlikte kalmasına şaşırdı. Polisler, kurşunun camı patlatıp geldiği için hızının kesildiğini söyledi. Kaskları olduğu için eşkalleri alınamayan ve plakasız motosikletle kaçan iki gaspçıyı yakalamak için operasyonlar sürüyor.

       

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı