Gündem Haberleri

  Soyer by-pass geçiren Talat hakkında bilgi aldı

  İSTANBUL (A.A)
  28.02.2006 - 12:31 | Son Güncelleme:

  KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Florance Nightingale Hastanesi'nde, dün by-pass ameliyatı olan KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

  Hastaneye eşi Dudu Soyer ile gelen KKTC Başbakanı Soyer'in ziyareti, yaklaşık 55 dakika sürdü.
  Başbakan Soyer, yoğun bakımda bulunan Cumhurbaşkanı Talat'a doktorların koyduğu bir günlük ziyaretçi yasağı nedeniyle, Mehmet Ali Talat'ın eşi Oya Talat ile görüştü ve “geçmiş olsun” dileğinde bulundu.

  KKTC Başbakanı Soyer, ziyareti sonrası herhangi bir açıklama yapmadı.

  TALAT'A “GEÇMİŞ OLSUN” TELEFONLARI

  Bu arada, Oya Talat, eşini kısa süre için gördüğünü anlatarak, ”Morali gayet iyi. Çok fazla ağrısı yok. Yoğun bakıma girdiğimde kendisi oturuyordu. Gayet güzel sohbet ettik. Biraz da çocuklarla ilgili konuştuk” dedi.

  Oya Talat, dün akşam kendilerini Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos ile Rum Meclis Başkanı Dimitris Hristofyas'ın telefonla arayarak, “geçmiş olsun” dileklerini ilettiklerini söyledi.

  Öte yandan, KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ın ameliyatını yapan 2 ekipten birinin başkanlığını yürüten Doç. Dr. Belhan Akpınar da Talat'ın geceyi rahat geçirdiğini bildirdi.

  Doç. Dr. Akpınar, “Sayın Cumhurbaşkanı'nın sağlığı gayet iyi, konuşabiliyor. Tüm vücut fonksiyonları normal. Sabah saat 07.30'da kahvaltısını yaptı. Her şey yolunda. Kendisine yarına kadar ziyaretçi yasağı koyduk” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı