Dünya Haberleri

DÜNYA

  Soydular yumrukladılar ısırıp sopayla dövdüler

  Hürriyet Haber
  22.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mısır’daki protesto gösterileri sırasında saldırıya uğrayan CBS muhabiri Lara Logan’ın Tahrir Meydanı’nda yaşadığı dehşet anlarının detayları açıklandı.

   11 Şubat cuma günü CBS News kanalında hazırladığı haber programı ‘60 Minutes’ (60 Dakika) için Kahire’deki Tahrir Meydanı’nda yapılan kutlamaları izleyen Logan’ın çevresi yaklaşık 200 kişi tarafından sarılmış ve  CBS News kanalından yapılan açıklamaya göre gazeteci “acımasız ve kesintisiz cinsel saldırıya ve dayağa maruz bırakılmıştı.’

  Sunday Times’ta yayınlanan yeni bir haber 39 yaşındaki gazetecinin yaşadığı zor anların ayrıntılarını içeriyor. Bir görgü tanığının ifadelerine yer verilen haberde, Logan’ın hassas bölgelerinin ısırıklar sebebiyle kıpkırmızı olduğu belirtilirken, saldırganların kendisini döverken ‘İsrailli’, ‘Yahudi’ ve ‘ajan’ diye bağırdıkları söyleniyor.

  Soyulan, saldırganların yumruk, ısırık ve çimdiklemelerine maruz kalan genç kadın 20 kadar asker ve bir grup kadın tarafından kurtarılmış, 5 yıldızlı bir otele götürülmüştü. Sonrasında ABD’ye nakledilen Logan, 5 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı