« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sow böyle başladı

F.Bahçe’nin yıldızı Moussa Sow’un Sivas maçı kadrosuna alınmaması son-rası, abisi Amadou Sow’un tavrı olayı krize çevirdi. Ancak teknik direktör Ersun Yanal ve ekibi süreci kusursuz yönetti, tecrübeli forvet kaybedilmedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

KRİZ 3 golle sona erdi... Fenerbahçe’nin yıldızı Moussa Sow, Elazığ-spor karşısında hat-trick yapıp, gol sevinciyle geri dönüş gerçekleştirdi. Sow, ilk golünün ardından, önce İsmail Kartal’a sonra da Ersun Yanal’a sarıldı. Peki bu süreç nasıl yönetildi? Gelin geçtiğimiz 2 haftaya dönelim ve kronolojik olarak yaşanan krizin nasıl çözüldüğüne bakalım...

1-MiLLi MAÇ ARASI SOĞUTTU

SOW’un Sivas maçında kadroya alınmaması abisinin isyan etmesiyle krize döndü. Televizyoncuları arayan ve ‘Konuşmak istiyorum’ diyen Amadou Sow’un tavrı olayı kriz haline getirdi. Bu sırada milli maç için ülkesine giden Moussa Sow burada hem sakinleşti hem de iyi oynadığı maçların ardından moralli döndü.

2-ANTRENMANLARIN EN iYiSiYDi

SOW, idmanların en iyilerinden oldu. Ersun Yanal’ın istediği antrenman performansını 10 gün boyunca sergiledi. ‘Pes etmeyeceğim’ mesajı verdi. Bu Sow’un, Ersun Yanal’ın mesajını aldığının göstergesiydi. Yanal da antrenmanda çok iyi olan Sow’un mesajını aldı ve Elazığspor maçında yıldız futbolcu kadroya girdi.

3-iSMAiL KARTAL FAKTÖRÜ

BİRÇOK kişi İsmail Kartal’ın sessiz yapısından dolayı takımda oynadığı rolü fark etmiyor. Sow’un golünden sonra Kartal’a koşması, Kartal’ın rolünün göstergesiydi. Futbolcularla teknik heyet arasında Hasan Çetinkaya ile köprü oluşturan Kartal, Sow’a yaklaşımıyla krizin çözülmesinde çok büyük pay sahibi oldu.

4-TOPLANTILARDA SOW MESAJI

YANAL basınla yaptığı toplantılarda Sow’a yönelik olumsuz konuşmadı. Takım için-deki toplantılarda da konu Sow’a gelmese de Yanal ant-renman performansı iyi olan futbolcunun bir adım önde olduğu mesajını verdi. Bu da Sow’un takımda forma şansı bulamayan diğer isimler gibi hırslanmasına neden oldu.

5- TAKIMIN ABİLERİ DEVREDE

F.BAHÇELİ futbolcular arasındaki ‘Takımın abileri’ krizde devredeydi. Sow’la konuşarak onu olumlu yönde etkilediler. Kişisel bir sorun olmadığının altını çizdiler. Pierre Webo’nun da etkisiyle Sow, ‘küskünlüğünü’ bir kenara itip sadece kendi performansına yoğunlaştı ve Elazığspor maçında fiziki anlamda çok diri bir şekilde çıktı.

6-‘TEK YOL ÇALIŞMAK’ DEDİ

YANAL, Sow’a, “Forma girmenin tek yolu çalışmak… Sen yetenekli bir futbolcusun. Çalışırsan, kesinlikle başarırsın” dedi. Sow da bunu dinledi. Yanal, Elazığ maçının devre arasında da top kayıpları sebebiyle futbolcularına epey sert çıktı. “Top bizde kalsın, daha çok gol atalım” konuşmasını yaptı. Takım üzerinde önemli bir etki yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler