« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sow bitti sıra Krasic'te

Resmen Fenerbahçeli olan Sow’un ardından bir diğer yıldız Krasiç için de harekete geçildi. Juventus ile Sırp oyuncu için bugün masaya oturulacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE tarihinin en sıkıntılı günlerini yaşarken, Avrupa’yı bile şaşkına çevirecek büyük bir transfere imza attı. Lille’in yıldızı Sow’u resmen renklerine bağladı. 4.5 yıllık imza atarak Fenerbahçeli olan Senegal Milli Takımı’nın golcüsü Moussa Sow dün kendisini sarı lacivertli renklere bağlayan imzayı attı.

F.Bahçe bu transferle sadece bir futbolcu değil bir çok şey kazandı. Yöneticiler, kulüp tarihinin en pahalı transferlerinden birini gerçekleştirdiler. Ancak bu transferin büyüklüğünün yanı sıra bir çok anlamı daha vardı. Sarı lacivertliler Sow’un gelişiyle birden fazla kazanç elde etti...

Psikolojik harekatta başarılı oldular

F.Bahçe’nin ligden düşürüleceği mi, yoksa puanının mı silineceği konuşulurken sarı lacivertliler toplamda yaklaşık 20 milyon Euro maliyete sahip çok önemli bir yıldız transfer etti. Bu transfer saha içini ilgilendirdiği kadar sarı lacivertlilerin saha dışında sürdürdüğü psikolojik savaşa da büyük bir katkı sağlayacak.

Fenerbahçe bu transferle şike soruşturmasında kendine ne kadar güvendiğini gösterdi.

Sezon başından beri hep kötü olaylarla boğuşan ve bir türlü istediği kadroyu oluşturamayan Aykut Kocaman bu transferle rahatladı. Bu transferle Fenerbahçe play off’a çok daha iddialı girecek.

Niang ve Dia’yı dinledim, geldim

İŞTE SOW'UN ALACAĞI PARA

MOUSSA SOW İSTANBUL'DA- WEB TV

SOW, Fenerbahçe’yi tercih etmesinde Dia ve Niang’ın etkili rol oynadığını söyledi.

F.Bahçe’ye imza atan Sow, sabah 05.00 uçağıyla Senegal Milli Takımı’na katılmak üzere Ekvator Ginesi’ne gitti.

F.Bahçe, Lille’e 10 milyon Euro bonservis, oyuncuya ise 4.5 yıllık 10 milyon 80 bin Euro ödeneceği İMKB’ye bildirildi.

İKİ YÖNETİCİ,  İKİ GÖRÜŞ...

Faydalı olacak- Nihat ÖZBAĞI

FAYDALI olacağına inanıyorum. Biz her zaman kendimize güvendik. Şike yapmadığımıza inandığımız için bu transferi yaptık.

Devamı gelecek- Abdullah KİĞILI

EKNİK kadromuz istedi, biz de Sow’u aldık. Bu transfer bizim F.Bahçe Kulübü’ne bağlılığımızı gösteriyor. Devamı da gelecek.

PRİM MORALİ

FENERBAHÇE’de 4-5 aydır ödenmeyen transfer taksitleri dün oyuncuların hesaplarına yatırıldı. Sarı lacivertli oyuncuların ilk yarı boyuncu aldikları primler de tamamen yatırıldı. Sadece ikinci yarının başlangıcından bu yana olan primler yatırılmadı.

Taraftarın istediği mesaj

F.Bahçe taraftarı şike davasının başından beri kulübün en büyük destekçisi durumda. Ancak zaman zaman sarı lacivertli taraftarlar yönetim kurulunun pasif kaldığını ileri sürüyor ve kulübü faks yağmuruna tutuyordu. Yönetim Sow transferiyle takımın gücünü artırıp taraftarın gönlünü aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz