« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şota: Sezona iyi başlamak istiyoruz'

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında yarın Lüksemburg'un Differdange 03 takımı ile karşılaşacak Trabzonspor'da teknik direktör Şota Arveladze, sezona iyi başlamak istediklerini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Arveladze, maçın oynanacağı Hüseyin Avni Aker Stadı'nda kaleci Onur Recep Kıvrak ile basın toplantısı düzenledi. Uzun zaman sonra Trabzonspor'a dönmenin heyecanını yaşadığını belirten Gürcü teknik adam, "Aradan bayağı zaman geçti. 22 sene az bir zaman değil. Resmi olarak ilk dönüş olacak benim için. İnanın heyecanla bekliyorum. Bundan dolayı bütün camiaya tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bana bu güveni gösterdikleri ve fırsatı tanıdıkları için hepsine minnettarım" dedi.

Yarın karşılaşacakları rakiplerini iki kez seyretme şanslarının olduğunu ifade eden Arveladze, "Ama canlı olarak seyredemedik. Geçen sene liginde ikinci oldu. Turu geçip sürpriz yaptılar. Futbolda çok büyük kulüpler var ama kötü takım, küçük takım yok. Özellikle sezona iyi başlamak istiyoruz. Trabzonspor adına güzel bir sezon açmayı bekliyoruz" diye konuştu.

Differdange 03'ün iyi organize olmaya çalışan bir ekip olduğunu kaydeden Şota Arveladze, "Fizik, çabukluk, teknik kapasiteleri düşük. Onların yaptığı işe saygı göstererek oynayacağız. İstatistiklere bakarsak biz çok öndeyiz. Top bizde kalır, belki bir iki kontratak yeriz ama Avrupa kupası tecrübesi, içeride oynamamız avantaj olacak. Burada avantaj sağlayarak ikinci maça gitmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Şota: Sezona iyi başlamak istiyoruz

"Maçı sabırsızlıkla bekliyorum"

Şota Arveladze, rakiplerinin sezonu kendilerinden önce açmasının bir dezavantaj olmadığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Trabzonspor'un geçmişi var. Bu tecrübemiz bizi önde gösteriyor. Sadece oyuncunun fizik meselesi konu değil. Oyuncuların yüzde 80-85'i izinde bile çalışıyorlar. Yanlarına özel program alıyorlar. İki haftalık çalışma da gösterdi ki çok eksik değiliz. Bu tecrübe, bu ligde yıllardır oynamamız, bize avantaj sağlıyor. Bu kulübün arkasında tarih var, forması var. Bu herkesi hazır hale getirir zaten. Sezonu geç açmak, hazır olmamak bahane olmayacak. Yarınki maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Kendim ve ailem için heyecanlı bir gün olacak. İnşallah hepimiz yarın akşam iyi bir sonuçla buradan ayrılırız ve hepimiz için başarılı bir maç olur"

"Amacımız gelen oyuncunun 4-5 sene oynaması"

Transfer çalışmalarıyla ilgili soruları da yanıtlayan Arveladze, şunları söyledi:

"Birkaç oyuncu aldık ama bu maça yetişmediler. Transfer için çalışmalar devam ediyor. Şu anda net isim yok. Çünkü amacımız Trabzonspor'a gelen oyuncunun en az 4-5 sene oynaması. Takıma çok büyük fayda sağlasın, iyi oynasın, herkesi memnun bıraksın, sonra ayrılsın. Bir senelik oyuncular, daha oturma izni almadan geri giden oyuncular istemiyoruz. Çok dikkatliyiz. İyi karar vererek, oynadığımız futbola, camiaya, taraftara yakışan, taraftarı ayağa kaldıracak oyuncu almak istiyoruz."

Şota Arveladze, bu sırada bir gazetecinin, "Şota ile Arçil arıyorsun yani" sözleri üzerine gülerek, "Şota ile Arçil arıyorum" ifadesini kullandı.

Gürcü teknik adam, ikinci kamp dönemi öncesinde Trabzon'da birkaç tane oyuncu bırakacaklarını da belirterek, onların yerine transfer edilen oyuncuların gireceğini, kamp kadrosunun 32 kişi olacağını kaydetti.

Şota: Sezona iyi başlamak istiyoruz

Onur'un açıklamaları

Trabzonspor'un kalecisi Onur Recep Kıvrak ise takım olarak heyecanlı olduklarını belirterek, "İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Nasıl başlarsak öyle gideceğini biliyoruz. Sonuçta Trabzonsporuz. Karşımızdaki rakibin ismi ve gücü önemli değil. Biz kendimiz gibi oynarsak kazanamayacağımız maç yok diye düşünüyorum" dedi.

İyi bir ekip olduklarını anlatan Onur, konuşmasına şöyle devam etti:

"Her futbolcunun hedefidir Avrupa'da maç oynamak. Sonuçta orası vitrin. O vitrinde yerimizi almak istiyoruz. Uzun bir ara vermek zorunda kaldım. Çok şükür sakatlığım geçti. Ben de çok heyecanlıyım. Ait olduğum yer orası, sahanın içi. Dışarıya pek alışkın değilim. Her sakatlıktan bir ders çıkarmak önemli. Bu süre içinde gerekli dersleri çıkardım. Arkamda çok yetenekli genç arkadaşlarım var. Burası Trabzonspor. Dokuz yıldır bu kulüpteyim, hiçbir zaman, 'tekim, ben oynarım' garantisiyle bakmadık. Hedeflerim var. Bunlar için çok çalışmam gerekiyor. Bunu bilerek, sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Yarınki maç çok büyük heyecan. O taraftarın önüne, o sahaya tekrar çıkacağım. Benden mutlusu olmayacak herhalde."

Onur, takımdaki tüm arkadaşlarının karakterli oyuncular olduğunu dile getirerek, "Bu sene Trabzonspor hiçbir zaman pes etmeyecek, terimizi son damlasına kadar sahaya akıtacağız. Bunun sözünü verebiliriz. Şu anda her şey iyi. Rakiplerimiz güçlenebilir ama biz de güçlüyüz. Takım içinde iyi bir uyum var. Hocamız, ağabey-kardeş ilişkisi yürütüyor arkadaşlarımızla. Bu da futbolcular üzerinde çok iyi etki yaratıyor. İnşallah hepimiz için çok hayırlı bir sezon geçer" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz