« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şota Arveladze iki transfer istiyor

Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arveladze, yeni sezon için bir sağ bek, bir de stopere ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Demet ÖZTÜRK / KAYSERİ (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kayserispor Tesisleri'nde gazetecilerle sohbet eden Şota Arveladze, yeni sezonla ilgili hazırlıklarını, eksiklerini ve hedeflerini anlatırken şöyle konuştu:
"Tüm futbolcularımız sağlık kontrolünden geçti. 4-5 gündür kendi tesislerimizde çalışıyoruz. Şu anda bir sıkıntı görünmüyor. Teknik direktör ve futbolcu için hazırlık döneminde fazla sıkıntı olmaz. Çünkü futbolcu kart görmez, cezalı olmaz, tribüne çıkmaz. Burada yapılan hazırlıkların yararını lig başladığında görürüz. Hazırlık maçlarıyla eksiklerimizi giderip, sezona hazır girmeyi amaçlıyoruz."

"AMRABAT OLMADAN OYNAYABİLİRİZ"

Kayserispor'un sağ kanatta alternatifinin olmadığını, ayrıca bir de stoper almak istekilerini ifade eden Şota, sözlerini şöyle sürdürdü:
"10 numara konusunda sıkıntımız yok. Cleyton bu bölgede oynayabilir. Cangele'den 2 yıldır yararlanamıyorduk. O da bu sezon hazır olacak. Furkan da 10 numara için farklı bir alternatif. 10 numara sıkıntısı yaşamayız. Amrabat bizimle olmayı kendisi isteyecek. İstemezse başarılı olması mümkün deği. Kalacak mı, gidecek mi kararı kendisi verecek. Ambarat, Kayserispor için önemli bir futbolcu ama gelmek istemezse alternatifimiz var, sorun yaşamayız."

Ömer Şimanoğlu'nun iki sezon önce patlama yaptığını, son derece iyi maçlar çıkarttığını, ancak, kendi döneminde çok şans vermesini karşın bir türlü bunu tekrarlayamadığını anımsatan Şota, şöyle dedi:
"Ömer Şişmanoğlu, bizin dönemimizde ne yazık ki başarılı olamadı. Onu yeniden döndürmeyi, o patlamayı yapmasını sağlamayı beceremedim. Sürekli konuştum. Ama onun da çaba göstermesi gerekir. Ne yazık ki olmadı. Ben onun yerine koşamam ya da gol atamam (Atsam zaten oynardım). Ömer'le bir kez daha konuşacağım. Kararını kendisi verecek. Ya kalıp eski günlerine dönmeyi seçecek ya da ayrılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler