Ege Haberleri

EGE

    Sosyetik hırsızlar kameraya takıldı

    Hürriyet Haber
    17.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

    İki apartman dairesine hırsızlık amacıyla giren makyajlı, iyi giyimli 3 kadın, 12 bin TL nakit para ile 50 bin TL değerinde ziynet eşyası çalarak kayıplara karıştı.

    MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’ndeki ilginç hırsızlık, Kemeraltı Mahallesi’ndeki Balcı Apartmanı’nda yaşandı. Apartmanın güvenlik kameralarına yansıyan olayda, 15 dakika apartmanın önünde bekleyen 25 yaşlarındaki bir erkek cep telefonuyla görüştü. Yaklaşık yarım saat sonra bir otomobille olay yerine gelen makyajlı ve iyi giyimli 25- 30 yaşlarındaki 3 kadın ise dış kapısı açık olan apartmana girdi. Dairelerin tek tek zilini çalan kadınlar, yanıt gelen yerlere “bir yanlışlık olduğunu” söyleyip diğerlerini denedi.

    İşadamının evine girdiler

    Kadınlar, zilini çaldıkları, ikinci katta bulunan işadamı Mustafa Balcı’ya ait daireden ses gelmemesi üzerine çantalarındaki aletleri çıkararak çelik kapının kilidini kırdı. Eşyaları alt üst eden kadın hırsızlar, değerli bir şeyler bulamayınca yatak odasına yöneldi. Yatak odasındaki elbise dolabı ve komidini arayan hırsızlar, çekmecelerin kilitlerini kırıp içindeki 12 bin TL nakit para ile 50 bin TL değerinde altın ve pırlantayı çantalarına doldurdu. Oldukça sakin bir şekilde evden çıkan 3 kadın, yürüyerek uzaklaştı. Aynı gün, Tepe Mahallesi’ndeki başka bir apartman dairesine de aynı yöntemle giren 3 kadının değerli eşya, altın ve para bulamayınca ayrıldığı saptandı.

    GÖRÜNTÜLER DAĞITILDI

    Kapı açma işlerinde profesyonel eğitim aldığı belirlenen 3 hırsızın görüntüleri İzmir, Aydın ve Muğla’daki polis birimlerine de gönderildi. Gözetleme yapan 25 yaşlarındaki erkek ile 25- 30 yaşlarındaki 3 kadını yakalamak için çalışma başlatan Marmaris polisi, vatandaşları da dikkatli olmaları için uyardı. Marmaris’te, son bir yıl içinde 188 ev ve işyerine giren 345 zanlının yaklanıp adli makamlara teslim edildiği belirtildi.

    Kameralar inceleniyor

    Hırsızlık olayları üzerine çok yönlü soruşturma başlatan Marmaris polisi, Balcı Apartmanı’nda parmak izi tespiti yapıp güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNANLAR

        Sayfa Başı