Ege Haberleri

EGE

  Sosyetik hanımlar büyüledi

  Hürriyet Haber
  31 Temmuz 2015 - 01:09Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 13:35

  Sanatseverliklerinin yanısıra yardımsever kişilikleriyle de tanınan ve her biri kendini amatör tiyatro oyuncusu ve sosyal sorumluluk gönüllüsü olarak tanınan "Işıltılı Replikler Amatör Tiyatro Topluluğu" Alaçatı Anfi Tiyatro’da sanatseverlerle buluştu.

  Üç erkek diğerleri kadınlardan oluşan amatör tiyatro topluluğu, geçen mayıs ayında, Anadolu Otizm Vakfı yararına İzmir’de sahneledikleri, Orhan Kemal’in "Tersine Dünya" adlı oyununu ikinci kez Alaçatı’da izleyiciler ile buluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da oyunu Orhan Kemal’in oğlu Nazım Öğütcü ile birlikte izledi. Işıltılı Replikler’in yönetmenliğini Vedat Murat Güzel, sanat danışmanlığını Aysel Işık Güzel üstlenirken, başlıca rolleri ise Semra Bakioğlu, Sevda Bakioğlu, Seza Baran, Aynur Gençosmanoğlu, Umay Karabece, Aslı Kayabaşı, Didem Kepi, Işıl Manavoğlu, Muharrem Özgen, Valerie Sağel, Funda Savaşçın, Kemal Subaşı, Bahar Şeker, Melahat Tamer, Selim Taner, Elvin Uzunoğlu paylaştı.

  Sosyetik hanımlar büyüledi

  Anadolu Otizm Vakfı Başkanı Nüvit Uyar, gösterinin tüm bilet ve sponsor gelirinin başta ülkemize özgü otizm eğitim müfredatı olmak üzere, otizm ile ilgili geniş bir yeplazede eğitim odaklı çalışmalar yapan Anadolu Otizm Vakfı’na verileceğini söyledi. Halen Güzelbahçe Yelki’deki Vakıf Eğitim İşletmesi’nde kar amacı gütmeden faaliyet gösterildiğini belirten Uyar, "Amacımız Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük, en nitelikli eğitim merkezini oluşturmak, yaşam köyü kurmak, Otizm Temel Eğitim ve Meslek Edindirme Okulu açmak ve alandaki bilimsel çalışmaların gelişmesini sağlamak. Tematik üniversitenin açılması gibi çok önemli ve kapsamlı projeler geliştiren Anadolu Otizm Vakfı olarak el ele verecek ve otizmi yeneceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı