Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sosyeteyi buluşturan düğün

Roula-Mehmet Habbab çiftinin oğlu Sami, önceki gece Ferhunde Verdi’nin torunu Esra Topbaş’la evlendi.

Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki düğün daveti İstanbul ‘ağır’ sosyetesinin buluşma gecesiydi. Delta Petrol ve Transteknik Holding’in patronu Mehmet-Roula Habbab’ın 29 yaşındaki oğulları Sami Habbab’la, Ferhunde Verdi’nin torunu Esra Topbaş’ın düğün törenine, bir suikasta kurban giden Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin ölümünden sonra başa geçen Necip Mikati de katıldı.

Berna Yılmaz geceye Berna Tokar’la birlikte geldi. Davetin en cesur ismi Heves Ekinci’ydi. Giydiği ten rengi elbisesiyle geceye damgasını vuran Ekinci, davete yalnız geldi. Eşi Doran Herzikowitz’den geçtiğimiz ay boşanan Dalya Garih de gecenin şık isimleri arasındaydı. Suzan Sabancı Dinçer kırmızı renkli, Zeynep Fadıllıoğlu fuşya renkli elbisesiyle zerafetin temsilcileriydi. Geceye 750 davetli katıldı. Yıldırım Mayruk tarafından hazırlanan bir gelinlik giyen Esra Topbaş’ın nikah şahitliğini Faruk Topbaş ve Fazıla Bahar yaptı. Damadın şahitliğini ise kız kardeşi Selin Habbab ile Adnan Kasar üstlendi.

Çiftin nikahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydı. Habbab’ların bu görkemli düğün davetine Lübnan’lı birçok işadamının yanı sıra Fransa ve İtalya’dan da davetliler katıldı. Esra-Sami Habbab çifti, balayı için Brezilya’yı tercih etti.

İşte İpek’in yeni aşkı

Süzer Plaza’nın alt katında hizmete giren Red Room’un ilk gecesinde yeni başlayan bir aşk hikayeside ortaya çıktı. Açılış gecesi erken saatlerde Red Room’a gittim. Bir masada Selma Türkeş, oğlu Destan Bezmen, Filiz Akın, oğlu İlker İnanoğlu ve İpek Tuzcuoğlu oturuyordu. Bu kareye daha sonra Alinur Velidedoğlu da katıldı. Sevgilisi Hakan Yangın’dan iki ay önce ayrılan Tuzcuoğlu, Destan Bezmen’le iki haftadır flört ediyormuş. Sevgililerin aşkı Bodrum’da başlamış. Tuzcuoğlu, sevgilisi Hakan Yangın’dan ayrılınca Bodrum’a gitmişti. Burada tanışan iki gencin aşkı ilk kez Red Room’da ortaya çıktı. Selma Türkeş ve Filiz Akın, gençleri orada bırakıp erken bitirdiler geceyi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI