Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sosyete yarım kalan düğünü konuşuyor

  Hürriyet Haber
  01.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karakter farklılığı ayırdı

  Türk Sineması'nın unutulmaz jönlerinden Göksel Arsoy'un yakışıklı oğlu Gökhan Arsoy, babasının filmlerinde defalarca oynadığı bir hüzünlü düğün sahnesini gerçek hayatında yaşadı. 1960 yılında Göksel Arsoy'un Belgin Doruk'la birlikte oynadığı ‘‘Satın Alınan Adam’’ filmindeki gibi, bir çiftin ufacık bir sorun yüzünden son anda imzaları atamadığı öykü, bu sefer oğul Arsoy için gerçek hayatta tekrarlandı.

  Gökhan Arsoy, Nisan başında Bodrum'da tanıştığı 23 yaşındaki nişanlısı Devrim Güneşsoy'la evlenmekten düğüne 5.5 saat kala yaptığı bir tartışma yüzünden vazgeçti. Çift, düğünü iptal ederken, baba Arsoy, ‘‘Farklı mizaçlara sahip olduklarını keşke bu aşamaya gelmeden anlayabilselerdi. Doğrusu ben pek uyum içinde olmadıklarını hissediyordum. Ama ikisi de çocuk değildi, karışmadık’’ açıklamasını yaptı.

  Ani ayrılık öncesi her yerde el ele görünen çiftten Gökhan Arsoy, ‘‘Aşığım, evleniyorum’’ diyordu. Hislerine çok güvendiğini vurgulayan Arsoy, ‘‘Kimse benim kadar istikrarlı değildir. Bugün ne hissediyorsam, 10 yıl sonra da hissedeceğim. Benim aşkım bitmez’’ açıklamasını yapmıştı.

  Kendisinden çapkın diye bahsedilmesinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Arsoy, ‘‘Çapkın değilim. Bence çapkın üç günde bir sevgili değiştirendir. İlişkilerim hep uzun süreliydi ve ilişkim olmadığı uzun süreler de oldu. Ayrıca evlenmeye karar verdiysem her şey biter. Ben hiçbir zaman ‘Tanınıyorum, çevremde bir sürü güzel kadın var. Ben gidiyorum' demem. Devrim'le olan evliliğimiz biterse, o bıraktığı için biter. O da olmaz inşallah’’ diye konuşmuştu.

  BODRUM’DA BAŞLAMIŞTI

  Devrim’in çok genç olduğunu ve öğrenmesi gereken çok şey bulunduğunu belirten Gökhan Arsoy, ‘‘Eğer onda ışık görmeseydim, evlenmeye kalkmazdım’’ diye düşüncelerini dile getirirken, Devrim Güneşsoy da bir süre önce yaptığı bir röportajda, ‘‘Erkekleri özel hayatıma almayı sevmiyorum. Tam anlamıyla aradığım insanı bulduğuma inanmazsam hiç evlenmeyebilirim. Benim tercihim erkek arkadaşımın bana benzemesi. Değişikliklerden hoşlanmalı, mutlu olmayı bilmeli. En önemlisi de görgülü, boyu posu yerinde ve atletik yapılı olmalı’’ demişti.

  Göktaş Reklam ve Sigortacılık adında bir şirketi olan Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Gökhan Arsoy, Binicilik Federasyonu Başkanı Sencer Güneşsoy'un kızı Devrim Güneşsoy'la Bodrum'da bir yemek sırasında tanıştı. Gökhan arkadaşlarıyla yemek yerken, Devrim'i ailesiyle yemekte gördü ve evliliğe doğru ilerleyen bir beraberlik başladı.

  Ani ayrılık sonrası ise, haber ulaştırılamayan davetlileri Gökhan Arsoy'un babası Göksel Arsoy ve eşi Soley Arsoy, düğünün gerçekleşeceği Kuruçeşme Divan'da karşıladı. Devrim Güneşsoy'un anne ve babasının gelmediği gecede Güneşsoy'un davetlileriyle de ilgilenen Arsoylar, konukları kapıda karşılayarak, bu üzücü ayrılığın haberini verdi. 350-400 kadar davetlinin katılması beklenen düğünün tüm hazırlıkları tamamlanmıştı. Ayrılık kararı sonrası Devrim ve ailesine ulaşılamazken, Gökhan Arsoy'un babası Göksel Arsoy, oğlunun çok üzgün olduğunu belirtti.

  İkisi için de hayırlı oldu

  Göksel Arsoy'un oğlu Gökhan Arsoy'la Devrim Güneşsoy'un düğünü sürpriz bir şekilde iptal edildi. Önceki gece Kuruçeşme Divan'da yapılması planlanan 400 kişilik düğün, çiftin açıklanmayan bir sebepten ötürü tartışmasıyla gerçekleşmedi. Baba Göksel Arsoy, düğünün olmayacağını telefonla bildiremediklerini söyledi. Ertesi gün görüştüğümüz Arsoy, olayın ayrıntıları hakkında konuşmak istemezken, ‘‘Maalesef, kader böyleymiş. Böylesi ikisi için de daha hayırlı oldu. Evlendikten sonraki bir anlaşmazlık çok daha üzücü olurdu.İkisi de karşılıklı olarak ayrılık kararı verdi. Son dakikada olmuş olması da onları yanlış adım atmaktan kurtardı. Biraz hızlı gelişti galiba. Ailelerin hiçbir alakası yok bu kararla. Biz başından beri karışmadık, arzularını eksiksiz olarak hazırladık. Kolay değil iki ayrı insanın, iki ayrı yapıdaki insanın anlaşması. Bu hadiseyi uzatmak istemiyoruz’’ açıklamasını yaptı.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı