Gündem Haberleri

  Sosyete bu davayı konuşuyor

  Hürriyet Haber
  30.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul sosyetesi, armatör Pekin Baran'ın eski karısı Meyzi Baran'a karşı açtığı davayı konuşuyor. Piyanist Süher Pekinel ile evli olan Pekin Baran, eski karısı Meyzi Baran'ı, boşanmış olmalarına rağmen, ‘Baran’ soyadını kullandığı gerekçesiyle mahkemeye verdi.

  Pekin Baran, dava dilekçesinde, boşanmış olan kadının erkeğin izni olmadan eski soyadını kullanamayacağını belirterek, mahkemeden eski eşinin Baran soyadını kullanmasının önlenmesini istedi. Armatör, eski karısından ayrıca 1 milyar lira da tazminat talep etti.

  Baran çiftinin uzun yıllar süren evlilikleri, bundan 10 yıl kadar önce noktalanmış, Pekin Baran hayatını ünlü piyanist Süher Pekinel ile birleştirmişti. Turizmciliğe atılan Meyzi Baran ise işkadını olduğu ve iş dünyasında ylıllardır ‘Baran’ olarak tanındığı gerekçesiyle kızlık soyadı olan ‘Guakil’ yerine eski soyadını kullanmakta devam etmişti. Bu arada, Pekin Baran'ın açtığı dava, İstanbul sosyetesini ikiye böldü. Bir kısım dostları ünlü armatöre hak verirken, bazıları iki çocuğunun annesine böyle bir dava açmakla çok ayıp ettiğini söylediler. Pekin Baran'ın yeni eşi Süher Pekinel'in de Baran soyadını hiç kullanmadığına dikkat çektiler.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı