"İlker Yasin" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İlker Yasin" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İlker Yasin

Sosyalistin devrimi

BILIC, sosyalist, gitarist, karizmatik. Hayata pozitif bakıyor.

Gerçekçi. İlişki yönetiminde uzman ve huzur veren bir adam. Bu kadar kısa zamanda inanan, yardımlaşan, koşan, çarpışan bir sosyalist takım yaratmak klasik antrenman bilgileriyle olamaz. Takım ruhu ile sosyalist ama bireysel anlamdaki bazı isimleriyle kapitalist görüntüsü de veriyor Beşiktaş. Bu Fernandes nasıl oluyor da bu kadar koşuyor. Hem üstün yeteneklerinle böylesine zengin olacaksın, hem de canını dişine takıp durmaksızın bir işçi gibi çalışacaksın.
Atiba Kartal’ın en önemli oyuncusu. Oğuzhan mutlaka Fernandes’in yanında olmalı. Tolga’ya güven tam. Geçen yıl unutulan Escude’yi neredeyse gol krallığına götürecek. Bir de Motta geldi Brezilya’dan solun derdi bitti. Sert, ayağa pas veren öne çıkan iyi orta yapan ve kısaca iyi bir oyuncu Motta.

Ligin en iyisi

Beşiktaş şu an ligin en iyi futbolunu oynayan takımı. Neden?
1Tam ahenk içinde mükemmel bir takım ruhu oluşturdular.
2Teknik kalitesi yüksek oyuncular bu çarpışma ruhunda yıldızlaştılar.
4 maçta 12 puan. Müthiş bir başlangıç. Kartal’ın bu oyun anlayışıyla lige renk katacağı ve şampiyonluğun en büyük adayı olacağı bir gerçek. Daum maçı başlarken kaybetmişti. Atiba, Fernandes, Oğuzhan gibi iyi pas yapan, adam eksilten bir üçlüyü, Yasin ve Şamil’le durdurmak olacak iş değildi. Bir de kenarlardan Gökhan ve Olcay gibi iki etkili adam varken. Beşiktaş orta sahayı çok hızlı defans arkasına atılan toplarla geçti. Bursa orta alanı top göremedi. Atiba, Batalla’yı bitirdi. Pinto topa dokunamadı. Escude ile Almeida arasındaki alanı en aza indirerek, blok halinde, defans ve ofans hamleleri yapan Beşiktaş’ı dün akşamki Bursaspor’un durdurması mümkün değildi.

Böyle kazanamazsın

Daum’un, artık savunmada İbrahim, hücumda Tuncay ve Pinto gibi oyuncularla ve Belluschi’nin yokluğunda sıradan Şamil ve Yasin’le bu işin gitmeyeceğini görmesi lazım. Beşiktaş Olimpiyat’ta pazar günü 80 bin kişi toplar. Seyirci rekoru kırar.
Kasımpaşa’nın stadından Olimpiyat’a geçişin belki de geri dönmeyecek olmanın mimarı sosyalist Slaven Bilic’tir. Beşiktaş’ın bu futbolu ve yarattığı bu heyecan bir sosyalistin beklenmeyen devrimidir.

MAÇIN İYİSİ

Başta Slaven Bilic olmak üzere tüm Beşiktaş.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Bursa’nın farklı yenilgisini önleyemeyen Christoph Daum.

Hakem : Geçtiğimiz yılki performansından uzak olsa da sonuca etki edecek pozisyon yoktu.

X