ANKARA HABERLERİ

Sosyal yardımlar

Hürriyet Haber
12.08.2012 - 02:09Son Güncelleme : 11.08.2012 - 17:12

Kızılay Kart sayesinde, ihtiyaç sahiplerinin kendilerine sunulana değil, ihtiyaç duyduklarına ulaşabilecekleri yeni bir dönem başlatan Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürüyor.

Hürriyet Haber

Afet dönemlerinin dışında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürüyor. Kızılay, Kızılay Kart sayesinde, ihtiyaç sahiplerinin kendilerine sunulana değil ihtiyaç duyduklarına ulaşabilecekleri yeni bir dönem başlattı. Modern ve örnek projeyle, yardımseverlerin Kızılay’a emanet ettikleri nakdi bağışlar, Halkbank tarafından üretilen Kızılay Kart’lara yükleniyor. Kartlar, Kızılay‘ın gerçekleştireceği detaylı incelemenin ardından, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İhtiyaç sahibi, kredi kartının kullanılabildiği tüm alanlarda, ihtiyaçlarını bu kart ile kolayca karşılayabiliyor. İlk kez bu sene Ramazanda uygulamaya konulan Kızılay Kart modeliyle, belirlenen yardım tutarları, lojistik operasyona gerek kalmadan ve zamandan tasarruf edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Gıda dağıtımına devam ediliyor

Yıl boyunca süren adak kurban kesimi Ramazan ayında da devam ediyor. Zekat bağışlarının da adak kurban bağışlarıyla paralellik göstermesi bekleniyor. Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu sene de yardımseverlerin zekat ve adak bağışları Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
Bu yıl Kipa, Carrefour, DiaSa ve Real mağazaları ile hepsiburada.com web sitesinde Kızılay adına satışa sunulan gıda paketlerinin dağıtımına devam ediliyor. Mağazalarda yer alan Ramazan paketi alanlarında, bağışlamak istediği ürünleri alan müşteri, Kızılay standına yönlendiriliyor. Bağışı alan Kızılay görevlisi, paketin üzerine Türk Kızılayı logosunu yapıştırıyor ve bağış makbuzu ile müşteriden koliyi teslim alıyor. Müşteriler, bağışlayacakları Ramazan paketi sayısı konusunda sınırlandırılmıyor. Bağışçılar, Ramazan paketlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaşması hakkında bilgilendiriliyor.

Aşevleri binlerce kişiyi doyuruyor

Kızılay Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Ramazan ayında da yangın, küçük afet, daimi fakirlik, özürlülük gibi haller sebebiyle başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerine, gerekli sosyal inceleme yapılarak imkanlar dahilinde ev eşyası ve giysi yardımlarıyla cevap veriyor.
Aralıksız olarak binlerce kişiye hizmet veren Türk Kızılayı aşevleri, ülke çapında faaliyet gösteren toplam 11 aşevi ile Ramazan ayında da günlük yemek, iftar yemeği ikramı ve kuru gıda dağıtımı yoluyla çalışmalarına devam ediyor. Hijyenik ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden hazırlanan sıcak yemeklerden sadece ihtiyaç sahipleri yararlanıyor. Ayrıca aşevlerine gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı ve hastaların yemekleri de Kızılay tarafından özel sefer taslarında evlerine götürülüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sosyal yardımlar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:51
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:51
  • Yatsı
   20:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı