KIRKLARELİ HABERLERİ

Sosyal sorumluluk projeleri törenle kapandı

DHA
29.05.2018 - 12:31Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen 'Mutlu İlkbahar' ve 'Minik Eller Yıkansın, Fırçala Dişlerini Göster Gülüşlerini' adlı sosyal sorumluluk projeleri törenle kapandı.


Mutlu İlkbahar Projesi kapsamında 121 engelli ve yatağa bağımlı hastaya ulaşılarak toplamda 348 kez ev ziyareti yapılarak sağlık hizmeti sunularak, ailelerine ve bakım vericilere yaşlı ve engelli bakımı konularında eğitimler verildi. Minik Eller Yıkansın ve Fırçala Dişlerini Göster Gülüşlerini projesi kapsamında ise 1357 ilkokul dönemindeki çocuğa el yıkama, ağız ve diş sağlığı hijyeni ile ilgili görsellerle eğitim verilerek diş hekimleri tarafından doğru diş fırçalama tekniği uygulamalı olarak gösterildi. Program sonunda projelerde görev alan İl Sağlık Müdürlüğü personeli ve yöneticilerine, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü personeline, Kırklareli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Yaşlı Bakım Teknikerliği ve Tıbbi Tanıtım Pazarlama öğrencilerine Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür ve İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sosyal sorumluluk projeleri törenle kapandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı