Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sosyal paylaşım zorbalığı

  Özgür ÖZTÜRK / DHA
  19 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ocak 2012 - 23:17

  ANNE ve babası 2 yıl önce boşanan E.A. (16) babasıyla Ankara’da yaşamaya başladı. Annesi de Antalya’ya döndü. E.A., Ankara’da ilköğretim okulunun yanındaki lisede okuyan, birkaç yaş büyük T.P. ile tanıştı. Bir süre sonra ikili internet üzerinden görüntülü görüşmeye ve ‘oyun’ oynamaya başladı. İddiaya göre, T.P.’nin sorularını bilemeyen E.A., vücudunun üst kısmı çıplak kalacak şekilde soyundu. T.P. de E.A.’nın bu şekilde fotoğrafını çekti.

  Arkadaşları yaydı

  Anne M.Ö.’nün (43) iddiasına göre, bu fotoğraf, 2010’da Antalya’ya dönüp özel bir okula kaydolan E.A.’nın arkadaşları arasında, sosyal paylaşım siteleri ve cep telefonu mesajları aracılığıyla yayıldı.

  ‘Aileler dikkat edin’

  T.P. ile Antalya’da yaşayan 7 öğrenci hakkında suç duyurusunda bulunan anne M.Ö., E.A.’nın 4 okul değiştirdiğini, psikolojisinin bozulduğunu, tanınır korkusuyla kalabalık ortamlara giremediklerini anlattı.
  Bu yüzden rehberlik işini de bıraktığını belirten anne M.Ö., “Ebeveynler çocukları internette neler yapıyor, takip etmeli” dedi. Suç duyurusunun ardından açılan 4 davadan ilki Antalya Çocuk Mahkemesi’nde bir süre sonra görülmeye başlayacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı