Ege Haberleri

EGE

  Sosyal patlama uyarısı

  Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
  11 Temmuz 2012 - 09:40Son Güncelleme : 11 Temmuz 2012 - 09:40

  Denizli’de Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Sekreteri avukat Yusuf Garip, kentte boşanma ve icra dosyası sayısının her geçen gün katlanarak arttığını belirterek, “Sosyal patlamanın eşiğindeyiz, gidişat iyi değil” dedi.

  Hükümetin özellikle ekonomi alanında başarılı olduğunu iddia edip, pembe tablolar çizdiğini, ancak ülke gerçeklerinin gidişatı iyi göstermediğini dile getiren Yusuf Garip, genel durumun hiç de iç açıcı olmadığını iddia etti. Garip, ekonomik sorunlar nedeniyle Denizli'de boşanmaların her geçen gün katlanarak arttığını, icralık dosya sayısında patlama olduğunu dile getirerek, “Hükümet, 'Ekonomi iyi' diyor ama gelişmeler öyle demiyor. Halkın gündemi farklı. Denizli'de üç aile mahkemesi bulunuyor. Bu yılın ilk altı ayında bin 500 boşanma davası açıldı.

  Boşanmaların temel nedeni de bize göre ekonomik. Denizli merkezde dokuz icra müdürlüğü bulunuyor. Bu müdürlüklerde yılın ilk altı ayındaki dosya sayısı 35 bini buldu. Bunların anlamı şudur. Sosyal patlamanın eşiğindeyiz, gidişat iyi değil. Ülkeyi yönetenler suni gündemi bırakıp, ülkemizin gerçek gündemi ve sorunlarının çözümü için mesai harcamalıdır” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı