Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Sosyal medyada takipçi arttırma yöntemleri

  Hürriyet Haber
  26 Nisan 2016 - 09:25Son Güncelleme : 26 Nisan 2016 - 10:52

  Sosyal medyada insanların önem verdikleri şeylerin en başında takipçi ve beğeni sayıları geliyor. İster kendi hesabınızı isterseniz kurumsal bir hesap yönetin sosyal medyada ancak takipçilerinizi arttırarak büyüme sağlayabilirsiniz. Peki; Sosyal medyada doğal yollarla takipçi nasıl arttırılır?

  Sosyal medyada takipçi arttırmanın başta ücretli ve ücretsiz olmak üzere pek çok yöntemi bulunuyor. Ancak aslolan doğal yollarla takipçi arttırmaktır. Hangi platformda olursa olsun, takipçileri ile etkileşim içerisinde olan bir sosyal medya hesabı hem kendiliğinden takipçi kazanacaktır hem de satışların arttırılmasına yardımcı olacaktır.

  Sosyal medyada takipçi arttırmak için uygulanması gereken basit bazı yöntemleri sizler için derledik.

  Facebook göz göre göre hacklendiFacebook göz göre göre hack'lendi!

  Kendinize güçlü bir profil ve sayfa oluşturmalısınız!

  Sosyal medyaya ilk defa adım atan birisinin başlangıçta yapması gereken ilk şey sosyal medya ağlarında güçlü bir profil ve sayfa oluşturmak olmalı. Oluşturulan sayfalara arka plan resmi ile profil resmi mutlaka yüklenmelidir. Bunun yanı sıra sayfada veya profilde verilmesi istenen tüm detaylar doldurulmalıdır.

  Örneğin; Twitter'da 160 karakterlik biyografi, web sitesi linki ve konum bilgileri, Facebook'ta kendinizi tanıtan bir yazı, web sitesi linki, adres ve telefon bilgileri istenmektedir. Buradaki bilgileri doğru ve anlaşılır bir şekilde doldurmanız, takipçilerin sizi tanıması açısından oldukça önemlidir.

  Profil ve sayfa oluşturma işlemlerinden sonra takipçi sayısını arttırmak için gün içerisinde farklı saatlere yayılmış içerikler paylaşmalısınız. Günde 5 - 10 içerik paylaşımı, sosyal medya kullanıcılarının hesabınızı ziyaret etmesine sebep olacaktır.

  Sosyal medya hesabımda ne paylaşacağımı bilmiyorum? diyorsanız...

  Eğlenceli ve merak uyandıran içerikler paylaşın!

  Sosyal medya hesabınıza ziyaretçi çekmek ve en doğal yoldan takipçi kazanmanın altın kuralı kaliteli içerik paylaşmaktır. Takipçilerinizi iyi bir şekilde analiz eder ve başkalarıyla paylaşacakları eğlenceli içerikleri keşfederseniz her zaman kazanan siz olursunuz. Bunun yanında konusu ne olursa olsun merak uyandıran içerikler de her zaman işe yaramaktadır.

  Kişisel verilerin güvenliği için 4,5G ve akıllı telefon uyarısıKişisel verilerin güvenliği için 4,5G ve akıllı telefon uyarısı

  Arkadaşlarınızı bulmaya yardımcı olacak özellikleri kullanın!

  Sosyal medya platformlarının hemen hepsinde arkadaşların bulunabildiği bir yöntem yer alıyor. 'Arkadaşları bulma özelliği' olarak adlandırılan bu yöntemle e-mail hesabınızdaki arkadaşlarınızı doğrudan sosyal medya hesabınıza çekebilirsiniz.

  Web sitenize sosyal medya hesaplarınızın linkini ekleyin!

  Eğer bir web sitesi sahibi iseniz sitenizde mutlaka sosyal medya hesaplarınızın linki olmalı. Tam tersine sosyal medya hesaplarınızda sitenizin linki de bulunmalı. Bu hem takipçileriniz ile olan etkileşimi daha da arttıracak hem de sitenize gelen ziyaretçilerin sosyal medya hesaplarınızdan haberdar olmalarını sağlayacaktır.

  E-mailinizin imza alanını düzenlemelisiniz!

  E-mail hesabınızın altında bulunan imza alanını mutlaka düzenleyin. Bu alana isminizi, site adresinizi ve sosyal medya hesaplarınızın linklerini ekleyebilirsiniz. Bu sayede iletişim kurduğunuz herkesi hesaplardan haberdar etmiş olursunuz.

  Twitter'da hedef kitlenizi takip etmelisiniz!

  Twitter'dan hedef kitlenizi mutlaka takip edin. Başlangıçta en fazla 5 bin kişiyi takip etmeye izin veren platformda takipçi sayınız arttıkça, takip edeceğiniz kişi sayıda buna paralel olarak artmaktadır. Daha çok kişiyi takip etmek demek daha çok sohbet ve tanınabilirlik anlamına gelmektedir.

  Microsoft’tan bir Lumia alana bir Lumia bedavaMicrosoft’tan bir Lumia alana bir Lumia bedava

  Ayrıca arama alanında seçeceğiniz anahtar sözcükler, hedef kitlenize daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.

  Twitter reklamları kullanın!

  Eğer reklam için kenara bir bütçe ayırdıysanız Twitter reklamlarını mutlaka denemelisiniz. Platform üzerinden verdiğiniz her reklam sizi hedef kitlenize önerecektir. Bu sayede daha hızlı takipçi kazanabilirsiniz.

  Facebook profilinizi herkese açık yapın!

  Facebook takipçilerinin kişisel profilinizi takip etmesine izin verin. Bunu güvenlik ayarlarında bulunan profil menüsünden 'Herkese Açık' değişikliğini yaparak sağlayabilirsiniz. Profiliniz ile ilgili yapacağınız her değişiklik takipçilerinizin size ulaşmasını daha da kolay hale getirecektir.

  Instagram paylaşımlarınızda etiket kullanmayı ihmal etmeyin!

  Sosyal fotoğraf paylaşım platformu Instagram'da sosyal medyanın en etkili mecralarındandır. Burada yapacağınız video ya da fotoğraf paylaşımlarına mutlaka etiketler ekleyin. Etiketler, Instagram paylaşımlarınızın daha çok kullanıcı tarafından görülmesini sağlayacaktır. Elbette bunun birlikte takipçi kazanımı da sağlıyor.

  Son olarak, yukarıdaki yazımıza kulap verip bu önerilerimizi yerine getirdiğiniz takdirde ücretli takipçi satan kişilere gerek duymadan, en doğal yollarla kendi sosyal medya takipçilerinizi kısa sürede arttırabilirsiniz.

  indir.com tarafından hazırlanmıştır.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı