BİTLİS HABERLERİ

Sosyal Medya Üzerinden Toplanarak Köy Okullarına Dağıtılıyor

IHA
27.10.2015 - 14:54Son Güncelleme :

SOSYAL MEDYADAN KÖY OKULLARINA DESTEK

IHA

“Köy Okulları Projesi Hayata Geçiyor” adı altında sosyal medyada üzerinden toplanan giyim ve kırtasiye malzemeleri köy okullarına dağıtılıyor.
Ankara’dan İç Mimar Ebru Tırpancı’nın “Köy Okulları Projesi Hayata Geçiyor” adı altında bireysel çabaları ile sosyal medya üzerinden yaklaşık iki yıldır yürüttüğü kampanya dâhilinde Türkiye genelindeki köy okullarına kitap, kırtasiye, giyim, bilgisayar ve tadilat yardımları yapılıyor. Farklı illerden insanların yaptığı bağışlar ile toplanan malzemeler, gönderilen illerdeki temsilciler aracılığı ile köy okullarına teslim ediliyor. Bitlis Kültür ve Sanat Derneği’nin Bitlis temsilciliğini üstlendiği kampanyada bugüne kadar onlarca köy okuluna giyim ve kırtasiye malzemesini ulaştırdı.
Konu hakkında açıklama yapan Bitlis Kültür ve Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Haydar Yılmaz, köy çocuklarının sevincine ortak olmak için aracı olduklarını söyledi. Yılmaz, kendilerine ulaşan giyim ve kırtasiye malzemelerini en ücra köy okullarına ulaştırmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Yaklaşık iki yıldan bu yana bir mimarın sosyal medya üzerinde başlattığı kampanya dahilinde bizlere ulaştırılan malzemeleri onlarca köy okullarımıza ulaştırdık ve budan sonra da ulaştırmaya çalışacağız” dedi.
Böylesi anlamlı bir kampanya ile köy okullarındaki eğitime destek olmaya çalışan herkese teşekkür eden Yılmaz, eğitim adına bu tür kampanya sayılarının artırılması gerektiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Sosyal Medya Üzerinden Toplanarak Köy Okullarına Dağıtılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sosyal Medya Üzerinden Toplanarak Köy Okullarına Dağıtılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı