MUŞ HABERLERİ

Sosyal Medya Aracılığıyla Sınıfına Kitaplık Kazandırdı

IHA
22.10.2015 - 16:01Son Güncelleme :

MUŞ'TA BAŞARILI ÖĞRETMEN SINIF KİTAPLIĞI AÇTI

IHA

Muş’ta sınıf kitaplığı oluşturmak isteyen ve sosyal medya üzerinde kampanya başlatan DSİ İlkokulu 2. sınıf öğretmeni Pınar Yıldız Namlıkul, sınıfına kitaplık kazandırdı.
Öğrencileri için sınıf kitaplığı oluşturmak için 50 kitap hayal eden DSİ İlkokul 2. sınıf öğretmeni Pınar Yıldız Namlıkul, sosyal medyada kitap toplama kampanyası başlattı. Türkiye’nin dört biryanından gelen kitaplarla oluşturduğu sınıf kitaplığının açılışını ise İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, DSİ İlkokulu Müdürü Erhan Özden ve öğrenciler yaptı. Sınıf kitaplığının açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğretmenlerin fedakarca çalıştıklarını belirtti. Merkez ve köy farkı gözetmeden tüm öğretmenlerin başarılı bir şekilde öğrenciler için çok çalıştığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Arslan, “İlimizde 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte hemen hemen bütün öğretmenlerimiz üstlerine düşen görevleri layıkıyla yerlerine getiriyorlar. Öğretmenlerimiz bulundukları okulları çocuklarımız için hem güzelleştirerek hem de eğitimleri için ellerinden geleni gayretleri sarf ediyorlar. Merkez DSİ İlkokulumuz öğretmenleri de gayretli olup, çocuklarımızın kendilerini en iyi şekilde geliştirmesi amacıyla sınıf kitaplığı oluşturmuşlardır. Bu nedenle emek sarf eden tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, daha güzel başarılar elde etmelerini diliyorum. Bu güzel sınıf kitaplığımızın ise öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“50 TANE KİTAP HAYAL EDERKEN BİN TANE GELDİ”
Sınıf kitaplığı oluşturmak için okunan kitapları toplamak istediklerini ve bunun için 50 tane kitaba ihtiyaç duyduklarını kaydeden öğretmen Pınar Yıldız Namlıkul, Türkiye’nin dört bir yanından destek verilerek bin tane kitap gönderildiğini söyledi. Destek veren herkese teşekkür eden Namlıkul, “Okulumuza kitaplık yapılması için sosyal medyada bir kampanya başlattık. Sınıf kitaplığı oluşturmak için gerekli paylaşımlarımızı yaptık. Asıl istediğim şuydu; okunmuş kitapların gönderilmesiydi. Yani başka çocukların okuduğu 50 tane bile olsaydı bizim için yeterliydi. Ancak Türkiye’nin dört bir yanından bize kitap gönderildi. Yalova’dan, Ankara’dan ve İstanbul’dan bine yakın kitap topladık. Birçoğunu üniversiteden, liseden arkadaşlarım, öğretmenlerim gönderdi. Ben 50 tane isterken bin tane geldi. Çok mutluyum ve sınıfımızın kitaplığına katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Sosyal Medya Aracılığıyla Sınıfına Kitaplık Kazandırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 16 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sosyal Medya Aracılığıyla Sınıfına Kitaplık Kazandırdı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:09
  • İkindi
   15:11
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı