İSTANBUL HABERLERİ

Sosyal Market’e Ramazan Ayında Sms’li Bağış

IHA
02.07.2015 - 10:20Son Güncelleme :
IHA

Sosyal Market Vakfı, yardıma muhtaç insanlar için Ramazan ayında başlattığı SMS sistemi ile Sosyal Market için bağış toplayacak. 1857’ye gönderilecek boş SMS ile elde edilecek 5 TL tutarındaki yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Market’ten ürün olarak geri dönecek.
Sosyal Market Projesi’ni Türkiye geneline yaymak ve sistemin sürdürülebilirliğini sağlamak için Gıda Bankacılığı kapsamında 2012 yılında kurulan Sosyal Market Vakfı, SMS kampanyası ile ihtiyaç sahibi insanlara daha fazla destek olacak. Bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşlar, artık Türkiye’nin her yerinden1857’ye boş mesaj göndererek, 5 TL karşılığında Sosyal Market’e bağış yapılabilecek. Ramazan ayında başlatılan ve bir yıl boyunca devam edecek olan SMS kampanyasında gönderilen her mesaj, ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Market reyonlarından gıda, giyim ve eşya olarak ihtiyaç sahibi aileler ile buluşacak.
Sosyal Market Vakfı’ndan yıllık 5 bin 500 aile 30 bin kişi faydalandığını belirten Sosyal Market Vakfı Yetkilileri, Sosyal Market’in fitre ve zekatı da kabul ettiğini söyledi.
SOSYAL MARKET VAKFI, ÇALIŞMANIN TAŞIYICI AYAĞI
2010 yılında kurulan Sosyal Market çalışmalarını, 2012 yılında kendi adını taşıyan Sosyal Market Vakfı’yla yürütüyor. İşletmeler tarafından bağışlanan her ürün;5035 sayılı yasa ve 251 No’lu Maliye Bakanlığı’nın Gelirler Vergisi Tebliği doğrultusunda fatura ediliyor. İşletmelerin Sosyal Market Vakfı’na yaptıkları her bağış fatura karşılığı ‘Ayni Bağış Makbuzu’ ile kabul ediliyor. Beyoğlu’nda yaşayan ihtiyaç sahipleri için Gıda Bankacılığı yapabilen Sosyal Market Vakfı, kurumların bağışladığı ürünlere ayni bağış makbuzu düzenleyerek, ürünlerin maliyetinin tamamının vergiden indirilmesini sağlıyor. Bu nedenle son kullanma tarihi yaklaşan uygun saklama koşullarında muhafaza edilmiş ürünler ve paketleme hatası, üretim fazlası vb. çeşitli sebeplerle piyasaya sürülmeyen sağlığa uygun gıda, giyim ve temizlik ürünleri ekonomiye kazandırmış oluyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Sosyal Market’e Ramazan Ayında Sms’li Bağış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sosyal Market’e Ramazan Ayında Sms’li Bağış haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:25
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı