ANKARA HABERLERİ

Sosyal judo projesi

Hürriyet Haber
27.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Judo Federasyonu, SHÇEK ile ortaklaşa “Bir Çocuk Bir Gelecek” projesini hayata geçiriyor.

Sosyal judo projesi
Hürriyet Haber

Judo Federasyonu, uzun zamandır üzerinde çalıştığı, “Bir Çocuk Bir Gelecek” projesi’nde son aşamaya geldi.
Federasyon Başkanı Fatih Uysal, sporda başarıyı elde edebilmek için uzun vadeli projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, “Bir Çocuk Bir Gelecek Projesi’ni hayata geçirmek için yaptığımız çalışmaların sonuna geldik. Çocuklarımız kötü alışkanlıklarını ve yoksulluğu sporla yenecekler. Projedeki hedef grubumuz, ilköğretim çağındaki Sosyal Hİzmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda (SHÇEK) barınan çocuklar ile sokaklarda çalışan, suç işleme eğilimli ve madde bağımlısı çocuklar. Proje ile her ilden 300 çocuğumuzu spora kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

Uzman çalıştırıcılar gözetiminde

Proje ile özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerin yoksul ve yardıma muhtaç bölgelerini irdelemek istediklerini vurgulayan Uysal, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde bulunduklarını söyledi. Amaçlarının çocuklarda fiziksel, ruhsal, sosyal ve duygusal gelişimlerini tamamlarına yardımcı olmak olduğunu ifade eden Uysal, şöyle devam etti:
“Bu çocuklarımızı uzman çalıştırıcılar eşliğinde yetiştireceğiz. Çocukların milli ve manevi duygularını geliştirerek vatan ve bayrak sevisini kazanmalarını sağlayacağız. Onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp topluma faydalı, sağlıklı bireyler olarak yetiştireceğiz. Proje ile çocuklarımız daha sosyalleşecek ve çevreyle uyumlu, topluma faydalı bireyler haline gelecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sosyal judo projesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı