Gündem Haberleri

  Sosyal Demokrasi Kitaplığı açıldı

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SODEV (Sosyal Demokrasi Vakfı) Beyoğlu'ndaki merkezinin üst katında hazırladığı, CHP, SODEP, HP, SHP ve DSP'ye ait belgeleri de içeren sosyal demokrasi ve Cumhuriyet tarihi ile ilgili 3 bin kitabın bulunduğu kitaplık dün açıldı. Vakıf Başkanı Ercan Karakaş, kitaplığın açılışını yaparken, ‘‘Kitaplık ve arşivimizde sosyal demokrat partilerin tüzüklerinin yanı sıra sosyal demokrasi, ekonomi, iş yaşamı, demokrasi, barış, gençlik, kültürel konuları da ele alan yayınlar bulunuyor’’ dedi.

  Partilerin siyasi hareketlerini kendi geçmişlerini değerlendirerek geleceğe adım atmaları gerektiğini söyleyen Karakaş, hedeflerinin sosyal demokrat politikacıların kendi arşivlerindeki belge ve kitapları da kitaplığa katarak kitap sayılarını 10 bine çıkarmak olduğunu belirtti.

  Özellikle siyasal bilimler alanında tez hazırlayan öğrencilere hizmet vermek istediklerini belirten Karakaş, İstiklal Caddesi, Bekar Sokak No:22'deki kütüphanenin salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 16.00-18.00 arasında açık olacağını söyledi. Kitaplıktan acil çalışma ihtiyacı olanlar için de Vakıf'tan izin alınması halinde diğer gün ve saatlerde de yararlanılabileceğini belirtildi. Açılışa katılanlar arasında, SODEV Başkan Vekili Aydın Cıngı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Friedrich Ebert Vakfı Türkiye Temsilcisi Hans Schumacher, 68'liler Birliği Başkanı Haşmet Atahan da bulunuyordu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı