« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sosa'dan Estudiantes açıklaması

Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızı Sosa, "Estudiantes evim gibi, ilişkilerim sıkı. Beni medya bir şekilde ilişkilendiriyor. Günün birinde oraya gitmek istediğimi defalarca belirttim; ancak bunun doğru zamanda olması gerekiyor. Onların böyle bir iteği, iradesi ver, teklifini biliyorum. Ben oyuncu olarak bundan ötesini söyleyemem, kararı vermesi gereken kulüptür. Bu soruya cevap vermek isterdim. Ancak kulüpler masaya oturmadan bir şey söyleyemem. Kontratım üç yıl daha sürüyor" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Jose Sosa şöyle devam etti...

Gayet iyi antrenmanlar. İyi bir kamp dönemi. Yorgunluk belirli hale gelmeye başladı. Burada acı çekiyoruz. Çekeceğiz, ancak bu sezonda bize avantaj olarak geri dönecek.

Geçen sezon iyiydi; ancak şampiyonluğu son anda kaçırdık. Bu yıl yapmamız gereken geçen yılki hatalardan arınmak ve gelişmek. Demba Ba’nın ayrılışından ötürü üzgünüm. Büyük bir karakter ve forvet. Buradaki golcülerimiz çok sıkı çalışıyor ve forma şansını yakalamaya çalışıyorlar.

Olgunluk ya da tecrübe birçok şey söylenir. Geçen sezon genel olarak iyiydik. Son aydaki üst üste hatalar sebebiyle fırsatı kaçırdık. Konsantre olamadık. Kader anlarında ciddi değildik, belki hakkını veremedik. Finalde devam ettirsek performansı şampiyon olurduk. İyi performans şampiyonluğa yetmedi. Sıkı çalışmamız ve yüksek konsantrasyonu sezonun tamamına yaymalıyız.
Geçen sezon ilkti. Uyumum gayet iyi devam etti. Yeni hocamız var, ona uyum sağlamaya ve biz ona uyum sağlamaya çalışıyoruz. Onun felsefesini anlamaya çalışıyoruz. Şu anda sezon hazırlık dönemi. Fiziksel ciddi yükleme. Taktiksel ve oyun sistemi ve kurguya eğileceğiz. Umarım bu olumlu şekilde devam edecek.
Arda Turan’ın attığı imzadan memnunum. Yüksek kalitede ve fark yaratacak bir oyuncu. Kendi konuştuğu futbol dilini çok iyi anlayan bir takıma gitti. Başarılı olacaktır.

BİLİC VE GÜNEŞ FARKLI

Şenol Güneş ve Slaven Bilic farkı. Bilic ile iyi performanslar gösterdik. Güneş ile çalıştıkça futbol, karakter ve oyun disiplininde çok şey öğretecek. Genç ve tecrübeliler için çok büyük bir şans.
Bahsettiğiniz oyuncular önemli isimler ve büyükler. .Kesinlikle rakiplerin yaptığıyla değil, geçen sezon şampiyonluğu kaçırmamıza yol açan hataları düzeltmek. Güçlenmek takım olgusunda, zaafları ortadan kaldırmak. Rakiplerin transferi ve aramıza katılacaklar elbette değiştirecek dengeleri.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler