« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sorunu birlikte çözelim

İlk 3 haftada kaybedilen 4 puanın ardından tecrübeli teknik adamla bir görüşme yapan ve acil durum raporu isteyen Beşiktaş Kulübü Başkanı, “Başarıya giden yolda kimseye taviz vermeyiz. Revizyon gerekiyorsa yapalım” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

GEÇEN sezonun çifte kupalı şampiyonu Beşiktaş’ın ligin henüz ilk 3 haftasında 4 puan kaybetmesi camiada şok etkisi yaratırken, G.Birliği karşılaşmasını tribünden izleyen başkan Yıldırım Demirören’i de bir hayli kızdırdı. Golsüz berabere biten karşılaşmadan sonra tribünleri sinirli bir şekilde terk eden Demirören, teknik direktör Mustafa Denizli’den acil durum raporu istedi.

Yüzleri güldürmeliyiz

Karşılaşma sonrası genel sekreter Kenan Öner, asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu, Şeref Yalçın ve Behçet Ümitlen’le bir durum değerlendirmesi yapan ve bu sırada bir hayli sinirli olduğu gözlenen teknik direktör Mustafa Denizli, “Beşiktaş’ın başarısı için varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz. İstenilen her oyuncu alındı. Böylesi istekli ve inançlı olan yönetimimizin yüzünün gülmesi gerekir. Geçen yıl kazandığımız şampiyonluğun ve müzemize götürdüğümüz Türkiye Kupası’nın tadını çıkarmaya hakkımız var. Ancak böylesine kötü oynamaya hakkımız yok” dedi.
Yöneticilerle yaptığı görüşmede bir hayli üzgün ve kızgın olan Denizli, dün başkan Yıldırım Demirören’le bir telefon görüşmesi yaptı. İlk üç haftada kaybedilen 4 puan nedeniyle sıkıntılı olan Demirören, tecrübeli teknik adama şunları söyledi:

Sizden memnunuz ama

“Hocam yönetim olarak sizinle çalışmaktan çok mutluyuz. Geçen yıl Beşiktaş’a kazandırdığınız 2 kupa uzun yıllar unutulmayacak. Fakat yeni sezonda hem Avrupa Şampiyonlar Ligi, hem de Türkiye Süper Ligi’nde büyük başarılara imza atmak için tüm gücümüzü kullandık. İstenilen tüm oyuncuları kadromuza katmayı başardık.
Fakat iki maçta kaybettiğimiz 4 puan bizleri çok üzdü. Takım içinde sorun olduğunu sanmıyoruz. Ama eğer sorun varsa daha yolun başındayız ve sorunu bir an önce birlikte çözmeliyiz. Revizyon gerekiyorsa revizyon yapalım. Başarıya giden yolda kimseye taviz vermeyiz.”

Sakatlar dönünce düzeliriz/images/100/0x0/55eb3ac3f018fbb8f8b3b1b9

BAŞKAN Yıldırım Demirören’in bu sözleri karşısında üzüntüsü bir kat daha artan teknik direktör Mustafa Denizli, alınan başarısız sonuçları sakatların çokluğuna bağladı. “Sakatlar aramıza dönünce düzeliriz” diyen tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti:
“Başkanım geçen yıldan çok farklıyız. Takımda önemli bir şekilde değişim oldu. Yeni arkadaşlarımın uyum sorunu ve sisteme alışmaları biraz zaman aldı.
Alışmaları zaman aldı
İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Gençlerbirliği karşısında 4 puan kaybetmemize rağmen iyi futbol oynadığımızı düşünüyorum. Her şey iyi olacak ve Beşiktaş geçen yıldan daha tempolu bir oyun sergileyecek. Ve daha çok gol atacak. Sakatlıkları süren Delgado, Bobo, Yusuf Şimşek, İbrahim Toraman ve Ekrem Dağ’ın takıma katılmasıyla daha farklı bir görünüm alacağız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz