Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sorunlar çözülmeye başlıyor

Bugün yolculuklar sırasında karışıklıklar ortaya çıkabilir.

Kaza potansiyelini işaret eden gökyüzünün konumu, duygusal geriliminin sonucunda öfkeli topluluklar arasında tartışmalar çıkabileceğini gösteriyor. Öğleden sonra duygular değişecek ve daha tedbirli davranışlar açığa çıkacak. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde disiplin sağlanması ve duyguların denetlenmesi mümkün. Üstelik Venüs’ün ilerlemeye başlamış olması, ilişkilerde ortaya çıkan sorunların çözümlenmeye başlayacağını gösteriyor. Aynı zamanda parasal çalışmalar da hareketleniyor.

Tuhaf karışıklıklar

Son zamanlarda sebebini anlayamadıkları karışıklıkların meydana geldiğini yazanlar, özellikle iletişimle bağlantılı tuhaf durumların ortaya çıktığını belirtiyorlar. Mektuplardan biri kardeşiyle yaşadığı olayı anlatırken "Çok anlamsız tartışmalar içindeyiz, ortada neden yokken bir anda kendimizi kavga ederken buluyoruz. Ev, yaşanmaz hale geldi ve içimden herkesin mutluluğu için benim gitmem gerektiğini düşünüyorum" diyor; bir diğeri arkadaşlarıyla arasında çıkan anlaşmazlıkların nedenini çözmeye çalışırken hiçbir anlamı olmadığını fark etmiş ve bu durumun kendisini bunalttığını yazmış. Sevgilisiyle, eşiyle ve çocuklarıyla anlaşamadıklarını yazan ve şimdiye kadar hiç sorun olmayan konuların sorun haline geldiğini belirtenlerin sayısı o kadar çok ki! Tek tek bunları cevaplamak yerine, gökyüzünün konumunu açıklayarak toplu cevap vermenin daha uygun olacağını düşündüm.

Öncelikle duyguların derinleşip düşüncelerin değişmeye başladığı bir süreç içinde bulunulduğunu belirtmek istiyorum. Oğlak burcunda uzun bir süredir geri giden Venüs durdu ve üç gündür ilerlemeye başladı. Fakat bu ilerleme hareketi öylesine yavaş ki, neredeyse duruyor gibi. Duyguları sembolize eden Venüs’ün böyle göründüğü dönemler derinleşmiş duygular belirli bir noktada takılı kalındığını işaret eder. Özellikle ilişkiler ve finans konularında geçmişe ait yaşanmış olaylar bilinçaltından bilinç düzeyine yükselir ve bu sırada devam eden hayat içinde önemli konular gözden kaçırılır ve anlamsız karışıklıklar çıkar. Bütün bunlara ilave olarak hayalleri sembolize eden Neptün’ü tetikleyen Jüpiter kuruntuların açığa çıkmasına ve yanılgılara neden olurken, aynı zamanda Mars’ın beklentileri arttırması ve isteklerin gerçekleşmesi için zorlaması da tuhaf karışıkların meydana gelmesine neden oluyor. Aslında dikkatinizi kendinize yöneltmeli ve meydana gelen karışıklıkları anlamaya çalışmalısınız. Çünkü olaylar, kendinizle ilgili, beklentileriniz ve istediklerinizle ilgili anlamanız gereken çok önemli bir noktayı işaret ediyor.

Bunun geçici bir dönem olduğunu düşünmelisiniz ve aceleci kararlar vermekten, kırıcı davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız. Üstelik şu sıralarda aklı sembolize eden Merkür, büyük enerjiyi sembolize eden Mars’ı tetiklemiş bulunuyor. Zihin faaliyetinin hızlanacağını işaret eden bu konum, aynı zamanda aceleci davranışlar ve kırıcı sözlerin açığa çıkacağını gösteriyor. Acele ettiğiniz zaman hata payı artar. Mesela geçenlerde 3 Şubat yerine 3 Ocak yazısını göndermiş olduğumu gazeteyi elime alıp baktığımda anladım. 3 Ocak ile 3 şubat dosyaları alt alta duruyor ve yazıyı gönderirken yanlış dosyaya tıkladım. Çok basit gibi görünen fakat mide kramplarına neden olabilecek kadar kendinize kızmanıza neden olan hatalar yapabilirsiniz. Bir de bunun farkına varmayıp sonrasında kendiniz yerine karşınızdaki kişilere kızacak olursanız, hem ilişkilerinizde sorunlar yaşarsınız, hem de nedenini anlamadığınız tuhaf olarak tanımladığınız karışıklıklar yaşarsınız.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI