« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sorun orta sahada

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Denizlispor’da Samsunspor bozgunuyla başlayan tartışma sürüyor

Kalecilere yönelik eleştirilere katılmayan Futbol Şube Sorumlusu Mazlum Bababalım, ‘‘Orta saha iyi oynarsa kazanıyor, kötü oynarsa kaybediyoruz'' dedi. Başkan Urhan, camiayı kenetlenmeye çağırdı.

<ı>Farklı görüş Samsun'da sezonun en farkı yenilgisini alan Denizli'da gözler yine deplasmanda oynanacak Van maçına çevrilirken, Futbol Şube Sorumlusu Mazlum Bababalım, faturayı orta sahaya kesti. Kalecilere yönelik eleştirilere katılmadığını söyleyen Bababalım, ‘‘Bizim sorunumuz orta alanda. Eğer orta sahamız iyi oynarsa kazanıyoruz, kötü oynarsa kaybediyoruz'' dedi.

<ı>Veysel'e ihtar Mısırlı El Saka ve Yousef'in ülkelerine gitmelerinin de büyük sorun yarattığını söyleyen Bababalım şöyle devam etti: ‘‘İki oyuncu yükün yüzde 30-40'ını taşıyordu. Ancak dönüşlerinde aynı performansı yakalayamadılar. Ayrıca Veysel ve Donev hücum preste başarısız. Türkiye'de Hakan Şükür'ün alternatifi olarak gösterilen Veysel çok durgun, aklını başına alsın.''

<ı>Çözülecek Son üç maçta alınan yenilgiler için teknik kadro ve futbolculara gereken uyarıyı yaptıklarını dile getiren Başkan Selami Urhan ise Samsun bozgununu kazaya benzeterek, ‘‘Böyle başarısızlıklar Denizlispor'a yakışmıyor. Kulübün başkanı olarak camiadan özür diliyorum. Bir takım arızalar vardı, bunları birlikte tesbit ettik. En kısa sürede çözeceğiz'' diye konuştu.

<ı>Ceza var Alınacak önlemlerle ilgili açıklama yapmayan Başkan Urhan, sezon sonunda 46 puanın altında kalınması halinde futbolculara 2.5'ar milyar lira ceza verileceğini, 46 puanın üzerine çıkılması halinde ise ödüllendirileceğini söyledi. Camiayı kenetlenmeye çağıran Urhan, ‘‘Kötü günleri geride bırakmak istiyoruz. Vanspor maçı bu açıdan önemli bir fırsat olacak'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz