"Melike Karakartal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Melike Karakartal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Melike Karakartal

Sorun Megan Fox’ta değil, erkeklerde!

Biliyorsunuz Megan Fox geldi, erkeklerde bir adrenalin yükselmesi, bir heyecan. Kadınlarda ise bir gerginlik, bir telaş...

Hayır şimdi Megan Fox gelip sevgili ve kocalarımızı Los Angeles’a götürüp harem kuracak değil ama zaten kadın ve erkek arasındaki meselenin esas sebebi Megan Fox değil.
Bakınız efendim, bir tür erkek modeli var: Televizyonda, sokakta, sinemada, gazetede-dergide bir güzellikle karşılaşmayagörsün.
28 adet övgü ve hayranlık cümlesini art arda dizmezse, saçından kalçasına, memesinden ayağına o güzelliğin nasıl da inanılmaz olduğunu anlatmazsa rahat etmez.
Hayır bunu “erkek muhabbeti” içinde yapsa tamam ama kız arkadaşının yanında yapıyor yahu. Sonra “Sevgilim Megan Fox’u kıskandı” oluyor.
Be yavrucuğum, konumuz Megan Fox değil ki.
Şu anda konuştuğumuz, senin “model ölçülerindeki güzel kadın” gördüğünde düzdüğün methiyeler sanki?
Ayrıca Megan Fox’la beraber olacak değilsin. Onu kendine aşık edecek değilsin. Kız arkadaşın yanındayken niçin yatırımını Megan Fox’a yapıyorsun?
Niçin “Vaaeeyy bee, böyle bir güzellik olmaz, ben böyle bir şey görmedim hayatımda, bu nasıl iştir, yuh yaa” gibi cümleler kuruyor, sevdiceğinin kendisini Quasimodo gibi hissetmesine sebep oluyorsun?
Maalesef kadınlar böyledir, bakın söylüyorum. Bunun bir benzerini yılbaşında Victoria’s Secret şovunu izlerken de yaşayanlar oldu.
Yanında sevdicek varken şovu “Vaayyy bee, Adriana gibisi var mı fiyuvvv”, “Susun, şu anda Alessandra geliyor”, “Şu Orlando Bloom’un yerinde olmak vardı beaaah” gibi tepkilerle izleyen erkeklerin sevgililerinde durum şöyleydi:
Kimi cenin pozisyonu almış ağzına kuruyemiş tıkıştırıyor... Kimi dizlerini kendine doğru toplayarak sarılmış “dertli ergen” pozisyonunda ileri geri sallanıyor... Kimiyse, ellerini göğsünde bağlamış, bacağını hızlı hızlı titretiyordu...

Kadınlar, kendilerine övgü ister

Her ne kadar -ekranda da olsa- bir başka kadını kıskanmak kadının kendi güvensizliği gibi görülse de, aslında iş öyle değil.
Hakikaten, kız arkadaş yanıbaşındayken her gördüğü modelsi memeliye bakış fırlatan, televizyonda gördüğü o “ulaşılmaz” güzellikleri övmekten adeta enerjisi tükenen bir model
erkek var.
Hayır kadın aynısını yapsa, televizyonda her gördüğü Adonis’imsi erkeğe “üfff kaslara bak, offf şimdi yanında olmak vardı” dese ne oynaklığı kalır ne “erkek düşkünlüğü”.
Ha, şöyle bir durum da var tabii: Genellikle kadınlar konusunda çok konuşan, hiçbir kadından “vay be, üff”ünü esirgemeyen erkeklerin bu aksiyonu sadece lafta kalıyor ama yine de kadınların yanında başka kadınları övüp duran erkek modeli, ne yazık ki kendi ilişkisinde mutluluğu pek yakalayamıyor.
Siz istediğiniz kadar “ama o kadınların kendilerine güvensizliği” deyin, gün içinde yedi kere “Megan Fox’umsu kadınlara övgü” duyan kadın “Az güzel/beni bulmuş yetiniyor/imkanı olsa, bulsa daha güzeline gider” hisleriyle dolup taşıyor.
Çok rica ediyorum biraz empati yapınız sevgili erkekler. Kadınlar, sevgililerinin “Hollywood yıldızı da olsa” başka kadınları değil, kendilerini övmesini ister.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI